Kolejny woonerf w Sopocie! Znamy szczegóły inwestycji

Po sukcesie woonerfów na ul. Parkowej i Kolejowej, przyszła pora na rewitalizację ulicy Sobieskiego. Pracami zostanie objęty odcinek od ul. Bohaterów Monte Cassino do ul. Chopina. Poniżej szczegóły tej inwestycji.

Na ulicy Sobieskiego, tak blisko serca Sopotu, czyli ulicy Bohaterów Monte Cassino, powstanie kolejna współdzielona przestrzeń, gdzie pierwszeństwo będą mieli piesi, ale dopuszczony zostanie też ruch rowerowy i samochodowy. Woonerfy doskonale wpisują się w kurortowy charakter Sopotu – miasta zielonego, przyjaznego i dostępnego.

Magdalena Czarzyńska-Jachim, pełniąca funkcję prezydentki Sopotu.

Wykonawca, Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A. z Gdyni, rozpocząła prace budowlane w czwartek, 15 lutego. Ma czas na realizację inwestycji do końca czerwca br.

To miejsce pięknieje. Niedawno wyremontowaliśmy schody między ulicami Sobieskiego i Jagiełły, a teraz rozpoczynamy budowę woonerfu, który będzie przyjazną trasą spacerową łączącą dworzec z Monciakiem. Cieszymy się, że inwestycję realizuje sprawdzony, solidny wykonawca.

Marcin Skwierawski – Wiceprezydent Sopotu

Prace obejmą:

  • przebudowę istniejącej jezdni na ciąg pieszo-jezdny z kostki kamiennej (ok. 245 m) oraz miejsca postojowe z kostki brukowej;
  • przebudowę systemu odprowadzenia wody deszczowej: budowę sieci kanalizacji deszczowej wraz z przykanalikami i wpustami deszczowymi;
  • budowę kanału technologicznego;
  • renowację i wzmocnienie fragmentu muru oporowego;
  • nasadzenia zieleni wraz z 3-letnim okresem pielęgnacji;
  • instalację elementów małej architektury m.in. ławek i koszy na śmieci.
materiały prasowe

14 lutego w obecności Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim, pełniącej funkcję prezydentki Sopotu oraz Marcina Skwierawskiego, wiceprezydenta Sopotu została podpisana umowa z wyłonionym w postępowaniu przetargowym wykonawcą.

Bardzo się cieszymy, że możemy realizować kolejną, tak przyjazną dla mieszkańców inwestycję. Ulica Parkowa, Kolejowa, a teraz Sobieskiego – to już trzeci woonerf budowany przez naszą firmę w Sopocie. Zaczynamy od budowy kanału deszczowego, na odcinku od ul. Pułaskiego do ul. Bohaterów Monte Cassino. W drugim etapie prace będą prowadzone od ul. Pułaskiego do ul. Chopina. Aby zminimalizować uciążliwości związane z ruchem pojazdów ciężarowych, dojazd na teren budowy będzie prowadzony od ul. Chopina. Będzie się to wiązać z koniecznością rozbiórki schodów, na czas prowadzonych robót. 

Maciej Ignatowski, prezes Zarządu Firmy Budowlano-Drogowej MTM SA.

Koszt inwestycji to 2 971 649,25 zł, z czego 2 mln zł pochodzi z dofinansowania w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

źródło: UM Sopot

Poprzedni artykuł

Gdynia: Elektromobilność staje się faktem

Następny artykuł

Pracodawcy Pomorza: Nadciąga kolejna odsłona cyklu ROZMOWY NA SZCZYCIE

powiązane artykuły
Total
0
Share