Marzec na Obcasach. Znamy szczegóły akcji!

Już za moment wystartuje cykl bezpłatnych spotkań dla pań, który od ponad dekady wspiera kobiety w budowaniu wymarzonej ścieżki zawodowej. Rusza inicjatywa pt. Marzec na Obcasach. Poznaliśmy szczegóły tej akcji!

Akcja odbywa się na terenie całego województwa i jest kierowana do pań, które poszukują zatrudnienia, planują powrót do pracy, chcą zmienić pracę lub ją rozpoczynają, a także do tych, które stoją przed wyborem zawodu. Tylko w ubiegłym roku w akcji uczestniczyło blisko 1,6 tys. kobiet, które wzięły udział w ok. 730 spotkaniach. 

Marzec na Obcasach organizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku. W tym roku partnerami wydarzenia są powiatowe urzędy pracy oraz instytucje działające w takich obszarach, jak np. edukacja, przedsiębiorczość, zdrowie. Do tego grona dołączyła również Słupska Izba Przemysłowo-Handlowa.

materiały prasowe

Chcemy objąć wsparciem jak najwięcej kobiet z województwa pomorskiego i zainspirować je do poszukiwania swojej drogi zawodowej i osobistej. Dlatego zaplanowaliśmy aż dwie odsłony akcji, która od lat cieszy się powodzeniem i rozpoznawalnością wśród pań. Mamy nadzieję, że zainspirujemy panie do budowania satysfakcjonującej ścieżki zawodowej, zgodnie z ich potrzebami oraz talentami.

Izabela Jezierska, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.

Wiosną rozwój zawodowy, a jesienią ten osobisty!

Nadchodząca, wiosenna odsłona Marca na Obcasach będzie realizowana pod hasłem „Wiosna kariery – rozkwitaj z sukcesem”. Spotkania będą odbywały się stacjonarnie i online. Spotkania poprowadzą eksperci, którzy na co dzień m.in. profesjonalnie doradzają w zakresie wizerunku oraz budowania marki, są trenerami rozwoju osobistego, mentorami biznesowymi, doradcami zawodowymi. To osoby, które często prowadzą własne firmy, mają bogate doświadczenie oraz wiedzę.

Podczas tej edycji podpowiemy, jak budować karierę w oparciu o swoje mocne strony, kreować pozytywny wizerunek oraz sprawnie się komunikować. Wesprzemy mamy w powrocie na rynek pracy, a panie z żyłką lidera zachęcimy do odważnego realizowania swoich celów życiowych i zawodowych. Mamy także coś ciekawego dla kobiet myślących o karierze międzynarodowej .

Emilia Czujko, kierowniczka słupskiego Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP w Gdańsku.

Szczególnie ważnym wątkiem, który pojawi się w wiosennej edycji Marca na Obcasach będzie reskilling, czyli zdobywanie nowych umiejętności potrzebnych do przekwalifikowania się oraz upskilling – rozwój posiadanych już kwalifikacji oraz umiejętności, które mogą pomóc wyspecjalizować się w danej dziedzinie.

Z kolei jesienią panie będą mogły uczestniczyć w spotkaniach, które zaoferują im wsparcie oraz przydatne narzędzia do rozwoju osobistego.

Zależy nam na tym, aby jak najwięcej mieszkanek Pomorza aktywnie budowało swoje życie zawodowe. Jako samorząd widzimy w tym ogromny potencjał, dlatego podejmujemy wiele działań, które wspierają panie na polu zawodowym. Z pewnością należy do nich Marzec na Obcasach, który pomaga w budowaniu swojego pomysłu na karierę oraz inspiruje kobiety do działania. Zapraszam mieszkanki Pomorza do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Marca na Obcasach i zachęcam skorzystania z atrakcyjnej oferty webinarów, warsztatów i konsultacji. Z pewnością każda z pań znajdzie coś dla siebie.

Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego.
  • źródło: WUP
  • foto: unsplash
Poprzedni artykuł

Rozmowy na Szczycie - Czas Kobiet [RELACJA]

Następny artykuł

Gdynia: Oficjalne otwarcie Centrum Offshore

powiązane artykuły
Total
0
Share