Otwartość, działanie, rozwój. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Warmii i Mazur

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Warmii i Mazur to organizacja biznesowa, która stwarza nowe możliwości dla przedsiębiorców. Postanowiliśmy zapytać członków tytułowej organizacji o aktualne działania oraz korzyści wynikające z członkostwa. Zapraszamy do lektury unikalnych opinii!

Głównym celem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Warmii i Mazur jest ochrona interesów firm członkowskich oraz tworzenie dogodnej przestrzeni do biznesowego rozwoju. Nasza misja polega przede wszystkim na reprezentowaniu lokalnych przedsiębiorstw oraz reprezentacji ich wśród władz europejskich, państwowych i samorządowych. Dzięki strukturom związkowym oraz doświadczeniu marek, które są skupione wokół organizacji – mamy wpływ na procesy legislacyjne i gospodarcze. Współpracujemy ze specjalistami w poszczególnych obszarach rynkowych. Dzięki temu skutecznie działamy w zakresie wsparcia przedsiębiorstw – między innymi poprzez doradztwo, szkolenia oraz networking. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Warmii i Mazur skupia wokół siebie przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa – to ich nie stać finansowo na doradców. Udało nam się stworzyć grupę życzliwych sobie firm oraz osób stawiających przede wszystkim na rozwój. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy chcą współtworzyć naszą społeczność na terenie Warmii i Mazur.

Wiesław Łubiński, Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Warmii i Mazur.

Marcin Jucha

Co charakteryzuje i wyróżnia Związek Przedsiębiorców i Pracodawców? Przede wszystkim fakt, że od podstaw staramy się stwarzać dogodne warunki do współpracy z przedsiębiorcami. Zależy nam na tym, aby członkowie naszej społeczności czuli się bezpiecznie od samego początku wspólnych działań. Dlatego szczególną wagę przywiązujemy do wsparcia prawnego, współpracy z sektorem publicznym oraz działań mających na celu pozyskiwanie nowych partnerów biznesowych. Moim osobistym priorytetem jest również strategia eksportowa. Jako Szef Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, które ściśle współpracuje ze Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców, chciałbym zapewnić, że nieustannie pracujemy nad strategiami biznesowymi, które umożliwią lokalnym podmiotom poszerzenie działalności o nowe rynki. W tej kwestii istotnym aspektem jest pozyskiwanie środków unijnych. W naszych strukturach znajdują się specjaliści, którzy przygotowują firmy do pozyskania takich środków w ramach bieżących konkursów i projektów.

Marcin Jucha, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Członek Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Warmii i Mazur.

Sebastian Kogut

Jako osoba współkreująca Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Warmii i Mazur pragnę podkreślić, że ważną zaletą naszej organizacji jest ogromne doświadczenie jej członków. Dotyczy ono głównie działań biznesowych, w przypadku większości inicjatyw okazuje się ono bezcenne. Jednym z naszych celów w ramach funkcjonowania społeczności jest dzielenie się wiedzą oraz wzajemne inspirowanie. Należy również zwrócić uwagę na aktywności związane z obszarem edukacji i poszerzania kompetencji. W ostatnich latach uległa poprawie oferta całego regionu. Świadczy o tym między innymi Centrum Szkoleń Branżowych ZDZ, które na preferencyjnych warunkach dla naszych partnerów z ZPP pozwala rozwijać oraz zdobywać nowe kompetencje i kwalifikacje zawodowe, a także umożliwia proces przebranżowienia. Współpraca Związku Przedsiębiorców i Pracodawców z tego rodzaju instytucjami stwarza nowe szanse zarówno dla lokalnych firm członkowskich, jak i tych, które chcą rozwijać działalność na Warmii i Mazurach.

Sebastian Kogut, Dyrektor Centrum Szkoleń Branżowych W-M ZDZ w Olsztynie,
Członek Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Warmii i Mazur.

Poprzedni artykuł

Grupa Polmlek liderem branży mleczarskiej i drugą firmą przetwórstwa spożywczego w Polsce

Następny artykuł

Powiat Braniewski to piękny region!

powiązane artykuły
Total
0
Share