Poznaliśmy nowego Dyrektora Gdańskich Nieruchomości!

Ziemowit Borowczak wygrał konkurs na dyrektora Gdańskich Nieruchomości. Komisja rekrutacyjna doceniła szerokie kompetencje kandydata oraz jego bogate doświadczenie, zwłaszcza w obszarze działań związanych z polityką komunalną na szczeblu samorządowym. Nowy dyrektor rozpocznie pracę we wrześniu.

O wyborze Ziemowita Borowczaka na stanowisko szefa Gdańskich Nieruchomości zdecydowały umiejętności i doświadczenie. W przeszłości miał okazję pracować na wielu stanowiskach, dzięki czemu mógł pogłębiać swoją wiedzę w zakresie miejskiej polityki komunalnej. To samorządowiec z krwi i kości i świetny specjalista. Jestem przekonany, że ma odpowiednie kompetencje, aby sprostać wyzwaniom, jakie stoją przed nim, jako nowym dyrektorem Gdańskich Nieruchomości – mówi Piotr Kryszewski, zastępca prezydenta ds. usług komunalnych.

Ziemowit Borowczak dotychczas zawodowo związany był głównie z Wielkopolską. Miał okazję przejść wiele szczebli kariery zawodowej. Swoje doświadczenie zdobywał głównie jako samorządowiec.

Swoje bogate doświadczenia i wiedzę wykorzystał m.in. jako doradca Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz prowadząc działalność społeczną. W latach 2016-2020 pełnił funkcję dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania. W tym czasie był też wiceprzewodniczącym zarządu Zgromadzenia Związku Międzygminnego Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej.

Przystępując do konkursu, chciałem podzielić się wiedzą i praktyką, które zdobyłem m.in. pełniąc liczne funkcje w miejskich spółkach i przedsiębiorstwach. Wierzę, że te doświadczania uda się efektywnie spożytkować, przenosząc dobre, sprawdzone rozwiązania na gdański grunt – mówi Ziemowit Borowczak. – W przypadku Gdańskich Nieruchomości najbardziej palący problem procesowy dostrzegam w przywracaniu pustostanów do ponownego zasiedlenia. Rozwiązanie tego problemu upatruję we wdrożeniu koncepcji zarządzania Lean Management. W koncepcji, którą zaprezentowałem podczas konkursu, wskazałem również wyzwania oraz działania zaradcze w czterech innych obszarach: zarządzanie danymi, struktura organizacyjna, obsługa klienta oraz organizacja i kontrola usług zewnętrznych. Zaproponowałem też rozwiązania dotyczące działań strategicznych – dodaje Borowczak.   

Prywatnie nowy dyrektor Gdańskich Nieruchomości jest zapalonym kolekcjonerem map. Uwielbia podróże, a jego ulubionym środkiem transportu jest rower. Interesuje się urbanistyką, architekturą i statystyką. Jego żona Anna jest naukowcem i prowadzi własną firmę badawczą.

Wśród wymagań wobec kandydatów na stanowisko dyrektora znalazły się, m.in.: min 5-letni staż pracy na stanowiskach kierowniczych oraz znajomość prawa zamówień publicznych i prawa w zakresie finansów publicznych, umiejętności menedżerskie i organizacyjne.

Ziemowit Borowczak przejmie we wrześniu 2022 roku. Zastąpi na tym stanowisku dyrektora Przemysława Guzowa, który złożył rezygnację na początku sierpnia.

źródło: Referat Prasowy Miasta Gdańsk

Poprzedni artykuł

Lipiec wszechczasów na gdańskim lotnisku!

Następny artykuł

II miejsce na Bałtyku! Duży sukces Portu Gdańsk

powiązane artykuły
Total
0
Share