Sopot: Jubileuszowa edycja Międzynarodowych Zawodów

Zaledwie kilkanaście dni dzieli nas od międzynarodowych zawodów w skokach CSIO. Prestiżowa impreza w Sopocie obchodzi swoje 25-lecie. Jak się okazuje – nie jest to jedyny powód do świętowania…

Czerwcowe święto jeździectwa, międzynarodowe zawody w skokach CSIO, w trakcie których rozgrywany jest konkurs drużynowy Pucharu Narodów, to od lat sopocka tradycja. W tym roku są szczególne powody do świętowania – zawody na Hipodromie odbędą się już po raz dwudziesty piąty, a jubileuszowe CSIO wpisują się w tegoroczne sopockie obchody 200-lecie kurortu.

W tym roku Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody CSIO5* odbędą się w dniach 15-18 czerwca, zaś najważniejszy konkurs, Puchar Narodów Longines FEI Jumping Nations Cup zaplanowany jest na niedzielę, w samo południe. W Pucharze Narodów zmierzą się reprezentacje Belgii, Niemiec, Irlandii, Włoch, Szwajcarii oraz Polski. Na pięciogwiazdkowych zawodach w Sopocie zobaczyć będzie można czołówkę zawodników światowego rankingu, warto więc zarezerwować czas, by obejrzeć przejazdy najlepszych jeźdźców. 

CSIO to także promocja jeździectwa wśród młodych. Już po raz trzeci w czasie zawodów międzynarodowych rozegrane zostaną zawody CSIO Sopot Young Stars, o udział w których najmłodsi zawodnicy walczyli podczas kwalifikacji odbywających się w całej Polsce. Najlepsi będą mieli okazję nie tylko wystartować na profesjonalnym parkurze, tym samym, na którym o medale powalczą topowi zawodnicy z całego świata, ale także będą mieli wyjątkową okazję poznać swoich idoli.

źródło: CSIO

Poprzedni artykuł

W Gdańsku gorąca dyskusja na temat Mevo 2.0

Następny artykuł

Kurs na Biznes. Znamy finalistów tegorocznej edycji!

powiązane artykuły
Total
0
Share