Trójmiejskie autobusy w darze dla Lwowa

Rano w Gdyni odbył się briefing z udziałem pomorskich przedstawicieli samorządów. W konferencji prasowej, która odbyła się w bazie zajezdni autobusowej wzięli udział: wiceprezydent Gdyni – Katarzyna Gruszecka-Spychała, prezydent Gdańska – Aleksandra Dulkiewicz, wiceprezydent Sopotu – Marcin Skwierawski oraz wicemarszałek województwa pomorskiego – Leszek Bonna. Tematem przewodnim było wsparcie dla Ukrainy.

Nie bez przyczyny miejscem konferencji okazała się gdyńska baza autobusowa. Pośród darów dla Ukrainy znajdą się bowiem pojazdy komunikacji miejskiej. Gdynia i Gdańsk przekazały na rzecz Lwowa łącznie cztery autobusy. Po dwa pojazdy przekazały Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gdyni oraz spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje. Autobusy nie wyruszą w drogę puste. Wypełnią je dary dla walczących Ukraińców, takie jak: żywność, środki ochrony osobistej czy środki czystości. Znajdą się tam również części zamienne do autobusów.

Samorządowcy to osoby, które zawsze chcą działać i sprawiać, żeby świat stawał się trochę lepszy. Dlatego zebraliśmy szczegółowe dane od mera Andrija Sadowego, a teraz po kolei realizujemy te punkty, na które mer zgłosił zapotrzebowanie. Do Lwowa pojadą aż cztery autobusy. W ostatnich dniach jeździły jeszcze po gdyńskich i gdańskich ulicach, wożąc naszych lokalnych pasażerów. We Lwowie są bardzo potrzebne, ponieważ miasto było zmuszone oddać prawie połowę swojego taboru na front. A stało się to w sytuacji, kiedy liczba jego mieszkańców znacząco się powiększyła. Lwów nie jest już taki, jak przed wojną, ale o 1/3 większy – wyjaśnia Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki – Katarzyna Gruszecka-Spychała podczas porannej konferencji. Fot. K. Złoch

Poprzedni artykuł

Dzień dobry e-warto!

Następny artykuł

Free Now wprowadza taksówki tylko dla kobiet. Gdańsk miastem pilotażowym!

powiązane artykuły
Total
0
Share