Warmińska słodycz

Szelest papierka, pierwszy kruchy kęs i magia, którą znajdujemy w środku. Słodycze z Jutrzenka Dobre Miasto to smak wspomnień z dzieciństwa…

Dobromiejska fabryka to słodki punkt na mapie Warmii i Mazur, który musi odwiedzić każdy kto znajduje się w jej pobliżu. Jutrzenka Dobre Miasto jest jednym z największych polskich producentów produktów pomadowych, w tym krówek a także draży oraz jedynym producentem śliwek w czekoladzie działającym w formule marki własnej. Jutrzenkę Dobre Miasto, na tle innych firm, zdecydowanie wyróżnia śliwka w czekoladzie, która uzyskała certyfikat „Jakość i Tradycja”.

Wyjątkowa, tradycyjna i kultowa, dobromiejska Śliwka w czekoladzie zachwyca Polaków już od 66 lat. Słodycz, który powstaje z najwyższej jakości produktów i przy niezmiennej od 1956 roku recepturze.

Śliwka w czekoladzie od wielu lat znajduje się w czołówce najbardziej popularnych cukierków w Polsce. Jej receptura jest nieskomplikowana, a smak wyśmienity. Jednak co na to wpływa? Zdecydowanie przemyślane i wyśmienite połączenie śliwki, czekolady oraz pozostałych składników, nad którymi skrupulatnie pracowali specjaliści z dobromiejskiej fabryki słodyczy. Zapewne to właśnie dzięki ich sercu włożonemu w pracę Jutrzenka Dobre Miasto regularnie wygrywa konkursy smaku organizowane w całej Polsce.

Idąc z biegiem czasu Jutrzenka Dobre Miasto odważyła się na stworzenie różnych wariantów smakowych śliwki w czekoladzie, aby nieco urozmaicić doznania smakowe jej fanom. Na ten moment spółka dysponuje 3 smakami cukierków: waniliowym, korzennym oraz cynamonowym, które idealnie oddają świąteczny klimat, a ten zbliża się do nas wielkimi krokami.

Oprócz śliwki w czekoladzie Jutrzenka Dobre Miasto specjalizuje się w produkcji smakowitych krówek, które od wielu lat zajmują ważne miejsce w sercu nie jednego miłośnika słodyczy.

Krówki to tradycyjne polskie cukierki mleczne z miękkim, ciągnącym się wnętrzem. Należą one do jednych z najpopularniejszych słodyczy w Polsce i Europie,  a ich rozpoznawalność rośnie także na Biskim Wschodzie. Ich wyjątkowy smak oraz aromat zawdzięczamy znakomitemu połączeniu masła i mleka. Dzięki ich popularności oraz uniwersalności, Jutrzenka Dobre Miasto zdecydowała się na eksport do krajów Bliskiego Wschodu, w których nasze warmińskie krówki cieszą się niebywałą popularnością.

Chcąc dodać swoim słodyczom regionalną nutę, Jutrzenka Dobre Miasto zdecydowała się na stworzenie specjalnej linii warmińskich śliwek – „Warnijsko Flaoma we szukelodzie” – oraz krówek – „Krówka Świętowarmińska”, na których opakowaniu widnieje logo Szlaku Świętej Warmii.

Ponadto idąc za ciosem, Jutrzenka Dobre Miasto zdobyła w tym roku nagrodę w konkursie „Żagle Warmii i Mazur”, w którym nagradza się firmy, które poprzez działalność gospodarczą budują silną pozycję regionu oraz nagrodę „Produkt Warmii i Mazur”, którą dostają produkty, usługi i wydarzenia mające wpływ na konkurencyjność regionu w kraju.

Jak możemy zauważyć dobromiejske słodycze chwalą się ogromną popularnością zarówno na rynku krajowym, jak i Europejskim. Serce i zaangażowanie, które wkładają pracownicy dobromiejskiej fabryki w produkcję i promocję wyrobów firmy sprawiają, że słodycze Jutrzenki Dobre Miasto są najpyszniejsze.

Czy z biegiem lat cukierki z Warmii staną się rozpoznawalne na całym świecie? Śledźcie historię fabryki i koniecznie, jeżeli będziecie mieli taką możliwość, zajrzyjcie do ich sklepu firmowego w Dobrym Mieście po zapas ulubionych warmińskich słodyczy.

Poprzedni artykuł

Warmia rozwinie prozdrowotną ofertę hotelową

Następny artykuł

Złap oddech, zaczerpnij natury...

powiązane artykuły
Total
0
Share