Bałtycki Teatr Różnorodności. Nadciąga premiera kultowej komedii

„Mayday 2” to kultowa komedia teatralna, która podbiła serca widzów na całym świecie. Tym razem będziemy mogli ujrzeć tytułową sztukę w adaptacji Bałtyckiego Teatru Różnorodności. Premiera już za kilkanaście dni!

Po spektakularnym sukcesie komedii „Boeing, Boeing” – twórcy Bałtyckiego Teatru Różnorodności poszli za ciosem i wzięli na warsztat kolejne dzieło. Tym razem jest „Mayday 2” autorstwa Raya Cooneya. Aktualnie trwają przygotowania do premiery, która odbędzie się już 7 lipca w Gdyńskim Centrum Kultury. Czego możemy się spodziewać?

Ogromnym wyzwaniem jest stworzenie kolejnego spektaklu, który będzie bawił publiczność i dawał oddech od codzienności, a jednocześnie nie popaść w schemat poprzednich produkcji. Głęboko wierzę w to, że już 7 lipca pokażemy spektakl, który znowu pokochają widzowie – podkreśla reżyser – Tomasz Podsiadły. Tym razem to farsa brytyjska. Czuć wyraźną różnice w konstrukcji dramaturgicznej między tym tekstem, a poprzednimi- francuskimi, po które sięgaliśmy. Żart brytyjski jest inny, co nie znaczy że mniej śmieszny. My podczas pierwszych prób czytanych pokładaliśmy się ze śmiechu, niech zatem nasi goście też przeżyją relaksujące dwie i pół godziny. Po raz kolejny zapraszam do teatru, który pozwala oderwać się od rzeczywistości. Pamiętajmy, że śmiech ma funkcje terapeutyczną.

Tomasz Podsiadły/ fot. Artur Łopatniuk

„Mayday 2″ autorstwa Raya Cooneyato jedna z najbardziej lubianych i najśmieszniejszych fars w historii teatru . Ta ponadczasowa komedia nieprzerwanie bawi ludzi na całym świecie od ponad 30 lat. To również za sprawą głównego bohatera – Johna Leonarda Smitha. W jego rolę wcielił się Michał Delik.

Największym wyzwaniem w kreowaniu roli Johna było znalezienie w sobie postaci, która będzie diametralnie różna od poprzednich ról farsowych. Gesty, zachowania, mówienie, pierwsze reakcje – wszystko to musi być swobodne i naturalne – mówi Michał Delik. Wyzwaniem też jest zawrotne tempo spektaklu. Poza deskami sceny mocno pracuję nad kondycją. Bieganie i rower stały się codziennością – dodaje odtwórca głównej roli.

O sztuce:

John Leonard Smith jest bardzo zajętym czterdziestotrzylatkiem. Pracowity taksówkarz, oprócz kursów po Londynie znajduje też czas na pełne oddania życie rodzinne, a ma co robić, wychowując dwójkę dorastających dzieci i kochając… dwie żony. I choć bigamia jest karalna Johnowi, udaje się utrzymać ten sekret przez ponad szesnaście lat. Pytanie tylko jak długo potrwa to status quo, bo nawet najszybsza taksówka nie dorówna prędkością światłowodowi, a jego dzieciaki właśnie poznały się na internetowym czacie i planują spotkanie w realu. Wiadomość o rychłym spotkaniu córki i syna rozpoczyna ciąg nieprzewidywalnych zdarzeń oraz komicznych komplikacji.

Napięcie wzrasta, gdy John zmusza do pomocy swojego wieloletniego kumpla i lokatora Stanleya, który będzie dwoił się i troił, by zatrzymać katastrofę kolegi, ale też nie dopuścić do ujawnienia własnego sekretu. Zapnijcie pasy, bo czeka Was intensywny we wrażenia kurs między Wimbledonem, a Stretham, a jeszcze trzeba będzie zahaczyć o emeryta z Clapham… i spróbować nie zwariować.


 • Autor oryginału : Ray Conney
 • Autorka przekładu polskiego: Elżbieta Woźniak
 • Reżyseria: Tomasz Podsiadły
 • Muzyka:Beniamin Baczewski
 • Scenografia i kostiumy: Agnieszka Szewczyk

Występują:

 • John Smith: Michał Delik/Bartłomiej Sudak
 • Stanley Gardner: Tomasz Dąbrowski/Jakub Gaweł
 • Tata: Piotr Rogalski
 • Barbara: Anna Górna/Dorota Połom
 • Mary: Agata Braun/Helena Sutton
 • Vicki: Iza Morawska/Joanna Sętkowska
 • Gavin: Adam Walkiewicz 

KLIKNIJ i kup bilet!

Poprzedni artykuł

Nie daj się rakowi piersi!

Następny artykuł

Cudawianki 2023. Wiemy, kto wystąpi na gdyńskiej scenie!

powiązane artykuły
Total
0
Share