BCC: Gala Liderów Polskiego Biznesu [RELACJA]

Za nami 31. edycja konkursu Lider Polskiego Biznesu , którego organizatorem jest Business Centre Club. Podczas Wielkiej Gali Liderów Polskiego Biznesu, oprócz nagród w trzech głównych kategoriach, kapituła przyznała również dwie Nagrody Specjalne.

Lider Polskiego Biznesu to nagroda dla firm i przedsiębiorców osiągających najlepsze wyniki finansowe w danym roku, oferujących produkty i usługi o wysokiej jakości oraz realizujących zasady społecznej odpowiedzialności biznesu – tym samym przyczyniających się do rozwoju polskiej gospodarki – czytamy w komunikacie organizatora.

Nominacje do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu w 31. edycji konkursu otrzymały firmy wyłonione przez Jury w procesie konkursowym. Złotymi Statuetkami Lidera Polskiego Biznesu nagrodzono 15 firm. Dodatkowo laureaci poprzednich edycji konkursu, którzy utrzymali bądź poprawili swoją pozycję na rynku, otrzymali Diamenty do Złotych Statuetek. Podczas tegorocznej edycji po raz pierwszy wręczone zostały także Platynowe Statuetki Lidera Polskiego Biznesu – za wyjątkowe osiągnięcia biznesowe.

Konkurs Lider Polskiego Biznesu przez lata zdobył prestiż i uznanie środowiska biznesu. Dzisiaj statuetka jest wyznacznikiem sukcesu w prowadzeniu firmy, nowoczesności, jakości i dbałości o zrównoważony rozwój. Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom. Mam nadzieję, że otrzymane nagrody będą motywacją do dalszego rozwoju oraz budowania jeszcze silniejszych i bardziej konkurencyjnych przedsiębiorstw, dzięki którym rozwija się i zmienia cała polska gospodarka. 

dr Jacek Goliszewski – Prezes BCC

Do kogo powędrowały Nagrody Specjalne?

BCC przyznał dwie Nagrody Specjalne: prof. Adamowi Bodnarowi – za jego działania jako Rzecznika Praw Obywatelski, na rzecz praworządności i stabilności prawa – warunków niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania i rozwoju polskiej przedsiębiorczości, a także za znaczący wkład w przestrzeganie praw obywatelskich oraz skuteczne budowanie społeczeństwa obywatelskiego w naszym kraju. Nagrodę specjalną otrzymał również Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce – Mark Brzezinski, za zasługi dla wzmacniania  i rozwoju polskiej przedsiębiorczości i działania na rzecz pogłębiania więzi transatlantyckich.

Fot. Waldemar Gorlewski

BCC przyznaje Nagrody Specjalne konkursu Lider Polskiego Biznesu wybitnym osobistościom spoza środowiska przedsiębiorców, które istotnie przyczyniają się do rozwoju przedsiębiorczości i gospodarki rynkowej w Polsce. Dotychczas otrzymali je m.in.: Margaret Thatcher, Angela Merkel,  George Bush, Jerzy Buzek,  Madeleine Albright, Jacques Chirac, Lech Wałęsa, Tony Blair, Bronisław Geremek  i ks. Adam Boniecki.

  • źródło: BCC
  • fot. Waldemar Gorlewski
Poprzedni artykuł

ChatGPT. Prawa ręka współczesnego managera?

Następny artykuł

Zbiórka pamiątek związanymi z gdańskimi hotelami

powiązane artykuły
Total
0
Share