Biskupiec. Krajobraz pełen możliwości

Biskupiec i jego malownicze okolice to wyjątkowa architektura, zapierające dech widoki oraz mnóstwo inspirujących wydarzeń. To miasto z historią, zabytkami i atrakcjami, które warto zobaczyć oraz ludzie, których warto poznać.

Na mapie Biskupca są miejsca obok których nie można przejść obojętnie. Znajduje się tu największa w Polsce kolekcja aparatów fotograficznych im. Wiesława Borowskiego, licząca ponad 1400 modeli. Panoramę miasta można podziwiać z punktu widokowego w wieży Kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela. Dodatkową atrakcją jest galeria zdjęć historycznych i aktualnych, którą można oglądać podczas wspinaczki na sam szczyt tego obiektu.

Odskocznią od codziennego pędu jest natura, która pozostaje tu dostępna na wyciągnięcie ręki. Zielone pagórki i liczne jeziora to cechy charakterystyczne Biskupca i jego okolic. To znakomita propozycja dla osób spragnionych obcowania z naturą. To świetna alternatywa również dla tych, którzy pragną spokoju, relaksu i wypoczynku. Gmina Biskupiec może pochwalić się wieloma jeziorami. Schowane pośród lasów, otoczone polanami pozwalają cieszyć się ciszą przerywaną wyłącznie przez śpiew ptaków. Jezioro Kraksy przykuwa szczególną uwagę mieszkańców i turystów, ponieważ znajduje się w niedalekiej odległości od centrum miasta, a nowa plaża zachęca do odpoczynku. Natomiast najpopularniejsze – jezioro Dadaj – położone jest kilka kilometrów za miastem. Znajdziemy tu piękne plaże, wyjątkową przyrodę i jedyne takie zachody słońca.

Fot. Piotr Wyszyński

Biskupiec to również nowoczesne miejsca do rekreacji i świetnej zabawy. Pasjonaci sportów wodnych, jak i lądowych, ci, którzy lubią skorzystać z siłowni plenerowych, a także miłośnicy wycieczek pieszych lub rowerowych – każdy znajdzie coś dla siebie. Z myślą o tych ostatnich otwarta została ścieżka rowerowa Biskupiec – Szczytno z miejscami do naprawy sprzętu i wieżą widokową. Powstała na nasypie dawnej linii kolejowej i w ponad 50% przebiega przez tereny leśne. Gmina dbając o potrzeby mieszkańców jak i turystów, tworzy miejsca przyjazne rekreacji na świeżym powietrzu i wypoczynku nad wodą – czyli na najpiękniejszych terenach Warmii.

Fot. UM Biskupiec

Najmłodsi nie będą się tu nudzić – place zabaw z huśtawkami, piaskownicami, trampolinami czy zjeżdżalniami to raj dla nawet najbardziej energicznych dzieci. Biskupiec to również wydarzenia, które zapełnią kalendarz na cały rok. Każdy miesiąc odkrywa nowe imprezy i atrakcje. Różnorodność wydarzeń zachęca do wzięcia udziału w każdym z nich – rozrywka, kultura, muzyka, zajęcia dla najmłodszych czy uczty kulinarne to tylko kilka z całego wachlarza kategorii. Najlepiej przekonać się osobiście o urokach naszego regionu i zapoznać się z krajobrazem pełnym możliwości, który oferuje Biskupiec!

KLIKNIJ i odwiedź naszą stronę!

KLIKNIJ i zobacz nas na Facebooku!

Poprzedni artykuł

Powiat Braniewski to piękny region!

Następny artykuł

Jak walory turystyczne przekuć na pieniądze...?

powiązane artykuły
Total
0
Share