Blisko 7 milionów złotych dofinansowania dla GTBS!

Rada Miasta Gdańska przyjęła uchwałę, zgodnie z którą Gdańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ostanie dokapitalizowane. Pomoże to zrealizować inwestycję przy ulicy Piotrkowskiej. GTBS otrzyma dofinansowanie w wysokości 6 988 000,00 zł. Środki wesprą budowę dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Piotrkowskiej 49D i 49E w Gdańsku.

Dzięki tej inwestycji powstanie 60 nowych mieszkań. Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków rządowego programu finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego, obsługiwanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego oraz środków Gminy Miasta Gdańska i środków własnych Gdańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o. Szacunkowy koszt przedsięwzięcia wynosi ponad 34 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest na rok 2025.

GTBS otrzyma dofinansowanie w wysokości 6 988 000,00 zł. Środki wesprą budowę dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ulicy Piotrkowskiej 49D i 49E w Gdańsku.

W ramach tego zadania skorzystamy z zewnętrznych źródeł finansowania, w tym blisko 12 mln zł z Funduszu Dopłat oraz z kredytu inwestycyjnego z BGK w wysokości ponad 8 mln zł. Inwestycja będzie też finansowana z partycypacji przyszłych najemców. Co ważne podjęliśmy decyzję o zmniejszeniu tej partycypacji z poziomu 15% do 10%, żeby te mieszkania były jeszcze bardziej dostępne.

Piotr Kryszewski, zastępca prezydenta ds. usług komunalnych.  

Uchwała została przyjęta jednogłośnie.

źródło: UM Gdańsk

Poprzedni artykuł

Infoshare DEV. W Mieście Morza rozpoczęła się największa konferencja technologiczna!

Następny artykuł

Zmiany w Fundacji Hospicyjnej! "Dziękujemy za trud włożony w prowadzenie zespołu"

powiązane artykuły
Total
0
Share