Infoshare DEV. W Mieście Morza rozpoczęła się największa konferencja technologiczna!

Największa w Europie Środkowo-Wschodniej konferencja technologiczna rozpoczęła się w Gdyni. Dla pasjonatów IT, programistów, specjalistów i wszystkich, którzy pracują lub chcą pracować w branży nowoczesnych technologii, to jedno z najważniejszych wydarzeń. Do tego prelekcje, strefa expo, warsztaty ze znanymi w branży, wręcz legendarnymi prelegentami.


Infoshare DEV to konferencja dla ekspertów i pasjonatów z branży IT. Gromadzi tysiące programistów, architektów, specjalistów IT, testerów, project/product managerów – wszystkich geeków IT, którzy chcą się rozwijać i wymieniać doświadczeniem. Za najwyższą jakość odpowiadają organizatorzy Infoshare – największej konferencji technologicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Udział w konferencji Infoshare DEV to nie tylko poszerzenie już posiadanej wiedzy, ale również okazja do nawiązania kontaktów w prężnie rozwijającej się branży IT. Oferty wydarzenia dopełniają warsztaty, stoiska firm z branży IT oraz after party, które stanowić będzie znakomitą okazję do nieformalnej wymiany doświadczeń, a może i znalezienia oferty współpracy bądź pracy. 

Prelekcje i warsztaty ze znanymi w branży ekspertami odbędą się na dwóch scenach: Scena Czerwona (Front-End, Web Dev, JS Frameworks, UX/UI, Web Performance, JAVA, Microservices, Software Architecture, Software Engineering, Libraries&Tools) oraz Scena Niebieska (AI, Machine Learning, Deep Learning, Big Data, Data Science, IoT, DevOps & Cloud, Containers, CI/CD). 

Fot. Zygmunt Gołąb/UM Gdynia

Spotkanie ekspertów z całego świata 

Infoshare DEV to spotkanie prawdziwych ekspertów, nie tylko z Polski, ale i z Europy i świata. Wśród prelegentów takie osoby, które tworzyły m.in. The Smashing Book, jedną z biblii projektowania i wyznaczania trendów związanych z technologiami, jak pokazywać narzędzia informatyczne. 

To wydarzenie, które zapisuje się nie tylko na mapie Pomorza, ale i również całej Polski i Europy, co widać po bardzo dużym gronie osób przyjeżdzających z niezwykłych zakątków świata, nie tylko europejskiego, ale i technologicznego, bo ten nie zna granic. Jestem przekonany, że tego typu spotkania są bardzo istotne dla rozwijania nie tylko branży, nie tylko lokalnego rynku pracy, ale i pokazywania naszego miasta jako jednego z centrów i zagłębia technologicznego. Jesteśmy w miejscu, które jest części Metropolii Trójmiejskiej, a to jeden z najsilniejszych ośrodków branży technologicznej w naszym kraju i coraz silniej zauważany w Europie. Jestem o tym przekonany, ze właśnie takie wydarzenia, ale również spotkania ekspertów są tym, co jest motorem napędowym do tego, aby ta branża dalej wyznaczała siłę gospodarki.

Jakub Ubych, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni.

Dla tych, co już pracują w IT, dla tych, którzy o tym myślą 

Jak mówi Grzegorz Borowski, prezes zarządu Infoshare i organizator konferencji, organizatorom bardzo zależało na tym, aby stworzyć event przeznaczony dla osób, które w branży już są bądź do niej w jakiś sposób aspirują. 

Mówimy tutaj oczywiście o młodych osobach, o studentach, dla których też przygotowaliśmy specjalną ofertę, bardzo atrakcyjne warunki uczestnictwa, ale wszystko to z dużym naciskiem na merytorykę, na wiedzę, aby każdy, kto tutaj jest mógł realnie rozwinąć swoje umiejętności, jeśli chodzi o programowanie.

Grzegorz Borowski, Prezes Zarządu Infoshore
Fot. Zygmunt Gołąb/UM Gdynia

Dodaje, że od momentu powstania Infoshare, czyli już od kilkunastu lat, wydarzenia organizowane są w Trójmieście. 

To jest nasz region, nasze miejsce. Nasz główny event, czyli Konferencja Infoshare odbywa się co roku w Gdańsku. Bardzo nam zależało na tym, aby także zbudować część naszej obecności na rynku trójmiejskim właśnie w Gdyni. Z Gdynią mamy od wielu lat bardzo dobre relacje i bardzo się cieszę, że jesteśmy tutaj, że możemy być w tej hali sportowej, którą udało się znakomicie zaaranżować do tego, aby zbudować z jednej strony część ekspozycyjną, z drugiej strony dwie sceny, pełne merytoryki.

Grzegorz Borowski

Gdynia staje się coraz bardziej zauważalnym miejscem wydarzeń z branży technologicznej. 

Coraz więcej tych konferencji, dedykowanych konkretnym grupom odbiorców, jeśli chodzi o branżę technologiczną w Gdyni, znajduje tu swoje miejsce. Myślę, że to bardzo dobre dla Gdyni, dla miasta, dla społeczności, która jest tutaj zgromadzona.

Grzegorz Borowski

Konferencja Infoshare DEV odbyła się we współpracy z Centrum Obsługi Inwestora ‘Invest in Gdynia”. To miejska jednostka, której zadaniem jest nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z inwestorami, uczestnictwo w procesie obsługi inwestorów zagranicznych i krajowych zainteresowanych podjęciem działalności inwestycyjnej, udzielanie pomocy inwestorowi w procesie inwestycyjnym w sprawach administracyjnych należących do kompetencji Prezydenta, współorganizacja/udział w konferencjach branżowych, imprezach targowo-wystawienniczych krajowych i zagranicznych w zakresie pozyskiwania inwestorów oraz współpraca z podmiotami gospodarczymi, instytucjami i organizacjami w zakresie pozyskiwania inwestorów. 

źródło: UM Gdynia

Poprzedni artykuł

Zadbaj o siebie, sprawdź się na jesień

Następny artykuł

Blisko 7 milionów złotych dofinansowania dla GTBS!

powiązane artykuły
Total
0
Share