Galerię Gwiazd Opery Leśnej wzbogaci nowy wizerunek!

Z początkiem kwietnia rozpoczęła się renowacja murali na drodze prowadzącej do Opery Leśnej. Odnowione malowidła, uzupełnione o postać Krzysztofa Krawczyka, będą gotowe na majówkę i informuje Agencja Artystyczna BART.

Trwa renowacja murali na Sopockiej Alei Gwiazd, drodze pieszej prowadzącej do Opery Leśnej. Murale Stars’n’Roll to wpisane w kształty gwiazd czarno-białe wizerunki postaci, które odegrały ważną rolę w tworzeniu historii sopockiego festiwalu, artystów którzy dzięki swojej obecności i popularności budowali również historię Opery Leśnej.

W tym roku galerię gwiazd wzbogaci wizerunek Krzysztofa Krawczyka. Nad odnowieniem murali pracuje Julia Tymańska we współpracy z Sebastianem Choromańskim.

W Alei Gwiazd uwiecznieni zostali m. in.: Czesław Niemen, Irena Dziedzic i Lucjan Kydryński, Władysław Szpilman, Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka czy Zbigniew Wodecki. W tym roku galerię gwiazd wzbogaci wizerunek Krzysztof Krawczyka. Nad odnowieniem murali pracuje Julia Tymańska, artystka interdyscyplinarna, absolwentka gdańskiej ASP, we współpracy z Sebastianem Choromańskim, którzy tworzyli oryginalne wizerunki. Prace zakończą się przed rozpoczęciem tegorocznej Sopockiej Majówki, która odbędzie się w dniach 1-4 maja. 

Poprzedni artykuł

Gdynia: Gratka dla pasjonatów logistyki i doradztwa zawodowego

Następny artykuł

Czy Żuławy znikną pod wodą...? NIK publikuje raport!

powiązane artykuły
Total
0
Share