Gdynia: Gratka dla pasjonatów logistyki i doradztwa zawodowego

W przyszłym tygodniu na Uniwersytecie WSB Merito Gdynia odbędą się dwa interesujące wydarzenia – Międzynarodowy Dzień Logistyki oraz Kompetencje i potrzeby w perspektywach ucznia, pracodawcy i doradcy zawodowego.

Pierwsze z nich (15.04) pt. „Logistyka przyszłości” – zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Logistyki – będzie nie lada gratką dla osób zainteresowanych nowoczesną logistyką oraz możliwościami sztucznej inteligencji. Natomiast „Kompetencje i potrzeby w perspektywach ucznia, pracodawcy i doradcy zawodowego” (16.04) to spotkanie, które będzie doskonałą okazją do wzbogacenia wiedzy uczestników, a także zbudowania silnej społeczności doradców zawodowych. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Logistyka przyszłości: innowacje i technologiczna rewolucja

Branża logistyczna odgrywa kluczową rolę we współczesnym społeczeństwie oraz gospodarce światowej. Międzynarodowy Dzień Logistyki obchodzony 15 kwietnia jest doskonałą okazją do bliższego poznania tej niezwykle ważnej dziedziny, która wpływa na sposób w jaki funkcjonuje świat, a także do zastanowienia się nad jej przyszłością.

Z okazji tego święta Uniwersytet WSB Merito Gdynia, oferujący innowacyjne rozwiązania edukacyjne w obszarze logistyki, przygotował wydarzenie pt. „Logistyka przyszłości”. Będzie to doskonała okazja, aby poznać i bezpośrednio doświadczyć, jak nowoczesna technologia rewolucjonizuje tę branżę.

Na uczestników wydarzenia czekają prelekcje i warsztaty, które pozwolą zrozumieć, jak nowe technologie mogą zmieniać oblicze logistyki. Eksperci opowiedzą o przełomowych rozwiązaniach, które stają się dostępne dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji czy zastosowaniu technologii wirtualnej rzeczywistości. Praktyczne warsztaty na temat etykiet RFID dadzą obraz tego, w jaki sposób te małe, lecz potężne urządzenia rewolucjonizują m.in. zarządzanie łańcuchem dostaw czy kontrolą dostępu. Wydarzenie będzie również okazją, aby przyjrzeć się, jak z pozoru zwykłe składniki spożywcze mogą być przekształcone w coś naprawdę wyjątkowego dzięki zastosowaniu odpowiednich technik logistycznych.

Spotkanie jest przede wszystkim skierowane do uczniów szkół średnich, jednakże mile widziani są wszyscy zainteresowani tematyką logistyki i nowych technologii. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy (do 11 kwietnia) pod adresem mailowym: kancelaria-gdynia@gdansk.merito.pl.

Kompetencje i potrzeby w perspektywach ucznia, pracodawcy i doradcy zawodowego

Wybór ścieżki zawodowej to jedna z najważniejszych życiowych decyzji, jaka stoi przed młodymi ludźmi. W dobie coraz większej różnorodności zawodów i dynamicznie zmieniającego się rynku pracy, wsparcie w tej dziedzinie staje się kluczowe. Uniwersytet WSB Merito Gdynia wraz z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Gdańsku zapraszają do udziału w spotkaniu dla szkolnych doradców zawodowych pt. „Kompetencje i potrzeby w perspektywach ucznia, pracodawcy i doradcy zawodowego”.

W trakcie wydarzenia zaplanowano:

  • prelekcje prowadzone przez ekspertów z różnych obszarów dotykających doradztwa zawodowego, które pozwolą na zapoznanie się z najnowszymi trendami i najlepszymi praktykami,
  • debata, która będzie przestrzenią do wymiany poglądów i doświadczeń,
  • sesja networkingowa będąca okazją do nawiązania wartościowych kontaktów,
  • warsztaty pozwalające na praktyczne zastosowanie nowych narzędzi wykorzystujących sztuczną inteligencję.

Spotkanie będzie doskonałą okazją wzbogacenia wiedzy i umiejętności uczestników, a także zbudowania silnej społeczności doradców zawodowych. Udział jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja. Zarejestrować można się TUTAJ.

Poprzedni artykuł

Skandynawski punkt wyjścia

Następny artykuł

Galerię Gwiazd Opery Leśnej wzbogaci nowy wizerunek!

powiązane artykuły
Total
0
Share