Gdańsk: Poznaliśmy nowego dyrektora ZTM!

Po 26. latach pracy służbę w gdańskiej komunikacji miejskiej zakończył Sebastian Zomkowski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego. Zgodnie z decyzją prezydent Gdańska jego obowiązki przejmie Wojciech Siółkowski, dotychczasowy dyrektor ds. operacyjnych ZTM.

O swojej decyzji Sebastian Zomkowski poinformował władze miasta w piątek, 10 listopada.

Wystąpiłem z prośbą o rozwiązanie umowy o pracę. To wyłącznie moja decyzja, do której przygotowywałem przełożonych i najbliższych współpracowników od dłuższego czasu. Po 26 latach pracy w gdańskiej komunikacji miejskiej pora na zmiany i realizację planów, na które do tej pory nigdy nie miałem czasu. Stanowisko dyrektora nie pozwala na prowadzenie działalności gospodarczej, co wynika z przepisów prawa.

Sebastian Zomkowski – Dotychczasowy Dyrektor ZTM

O zmianie na stanowisku dyrektora pracowników ZTM poinformowała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Przychodzi taki moment, że zmiany w życiu są czymś naturalnym. Zmiana jest także okazją do podziękowań. Swoją misję, po 26 latach pracy w gdańskiej komunikacji miejskiej, kończy Pan dyrektor Sebastian Zomkowski, któremu bardzo dziękuję. Życzę realizacji planów, zamierzeń i pamiętaj, że będziemy trzymać za Ciebie kciuki. Zatroszcz się o Ciebie, o nasze miasto z innej perspektywy i nie zapominaj, że to jest też Twoje miejsce na ziemi – zwróciła się do odchodzącego dyrektora Aleksandra Dulkiewicz. Podjęłam również decyzję o powołaniu na stanowisko pełniącego obowiązki, pana Wojciecha Siółkowskiego, a Was proszę wsparcie. Chciałabym żebyście wspierali pana dyrektora. Bardzo ważny odcinek odpowiedzialności na waszych barkach, bo to Wy organizujecie tę komunikację – dodała prezydent.

Aleksandra Dulkiewcz – Prezydent Miasta Gdańsk
Fot. Dominik Paszlinski/ gdansk.pl

Wojciech Siółkowski od blisko 10 lat pracuje na rzecz miasta, od 2019 roku na stanowisku dyrektora ds. operacyjnych w Zarządzie Transportu Miejskiego.

Chciałem podziękować Panu dyrektorowi Sebastianowi za ostatnie 5 lat, kiedy w mojej odpowiedzialności jest komunikacja miejska, ale również za wcześniejsze lata, kiedy jeszcze jako Radny Miasta Gdańska mogłem liczyć na bardzo duże wsparcie. Jak wiecie te ostatnie lata były olbrzymim wyzwaniem, ale dzięki waszej ciężkiej pracy jesteśmy w stanie realizować misję lepszej komunikacji publicznej dla naszych pasażerek i pasażerów.

Piotr Borawski – Zastępca Prezydenta Gdańska

Podczas spotkania z pracownikami głos zabrał również Wojciech Siółkowski, nowo mianowany dyrektor:

Chciałem podziękować Pani prezydent i Panu prezydentowi za zaufanie oraz dyrektorowi Sebastianowi, za to że dał mi szansę pracować w tym zespole. Mam świadomość odpowiedzialności i wykonania tego ważnego zadania. Jednak to co daje wiatr w żagle i napawa optymizmem to fakt, że tu jest bardzo fajny, zgrany, profesjonalny i kompetentny zespół, dlatego wierzę, że ta misja może się udać.

Wojciech Siółkowski – Nowy Dyrektor ZTM

źródło: UM Gdańsk

Poprzedni artykuł

Turystyka lokalna ze smakiem. Nowy projekt szansą na rozwój

Następny artykuł

Elektrownia jądrowa na Pomorzu. Gorąca dyskusja ekspertów!

powiązane artykuły
Total
0
Share