Gdańsk: Znamy zwycięzcę przetargu ważnej inwestycji!

Konsorcjum firm, którego liderem jest Polimex Infrastruktura Sp. z o.o zaprojektuje i wybuduje układ drogowy do Portu Północnego. Właśnie wyłoniono zwycięzcę przetargu na realizację tego zadania. Koszt wyniesie niecałe 70 mln zł.

W przetargu na realizację zadania w formule „zaprojektuj i wybuduj” zgłosiło się siedem firm. Na realizację zadania zabezpieczono ponad 102 mln. Spośród zgłoszonych ofert najkorzystniejszą zgłosiło konsorcjum firm, którego liderem jest spółka Polimex Infrastruktura, która zaoferowała za wykonanie zadania niecałe 70 mln zł.

W ramach inwestycji planowana jest rozbudowa istniejącego i budowa nowego układu drogowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą (w tym z odwodnieniem) na terenie będącym zapleczem logistycznym i inwestycyjnym Portu Północnego w Gdańsku. Głównym celem zadania jest zwiększenie dostępności terenów inwestycyjnych w rejonie Portu Północnego poprzez udrożnienie ruchu kołowego w aspekcie intensywnego rozwoju bazy logistycznej i przemysłowej.

Niebawem rozpocznie się kolejna duża inwestycja w Gdańsku, tym razem w okolicach Portu Północnego. Obserwujemy tam dynamiczny rozwój bazy logistycznej i przemysłowej. A ten projekt znacznie usprawni korzystanie z tych baz, a co za tym idzie zwiększy konkurencyjność Gdańska na tym polu – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. 

Budowa układu drogowego w obszarze Portu Północnego w Gdańsku obejmuje budowę jezdni w zakresie ulicy Andruszkiewicza, budowę ronda u zbiegu ul.  Andruszkiewicza i planowanej w przyszłości ul. Nowej Portowej. Ponadto w ramach inwestycji planowana jest budowa wiaduktu na włączeniu ul. Andruszkiewicza z Trasy Sucharskiego w kierunku Warszawy.

źródło: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Przetarg dotyczył także zaprojektowanie części zakresu –  sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wzdłuż ul. Andruszkiewicza, a także łącznicy ul. Andruszkiewicza  z Trasą Sucharskiego w formie wiaduktu wraz z budową drogi łączącej Trasę Sucharskiego z ul. Sucharskiego – tzw. „węzła dzielnicowego”. Prace projektowe mają potrwać ok. 2 lat  od momentu podpisania umowy.  Łącznie koniec realizacji prac przewidziana jest na okres ok. 3,5  roku od daty podpisania umowy. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Polskiego Ładu.

foto główne: pexels

Poprzedni artykuł

Pracownicy pomorskich firm niosą wsparcie dla dzieci

Następny artykuł

Gdańsk: Duża inwestycja w obszarze energii odnawialnej!

powiązane artykuły
Total
0
Share