Globalna firma stworzy ponad 300 nowych miejsc pracy na Pomorzu!

Armatis, jedna z największych międzynarodowych firm działających w obszarze obsługi klienta i sprzedaży, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami oficjalnie otworzyła swoje nowe biuro w Gdańsku. Firma chce zatrudnić w nowej lokalizacji ponad 300 pracowników w ciągu najbliższych kilku lat. Trójmiejski oddział stanie się jednym z największych centrów outsourcingu wielojęzycznej obsługi klienta i sprzedaży w Polsce.

Armatis już od lipca tego roku realizował projekty pilotażowe, w nowo powstającym oddziale. Wczorajsze oficjalne otwarcie biura było okazją do szerszego zaprezentowania planów firmy związanych z Trójmiastem. Nowe biuro to nie tylko sukces samej firmy, ale i Invest in Pomerania, samorządowej inicjatywy non-profit koordynowanej przez Agencję Rozwoju Pomorza, która obsługuje inwestorów w regionie.

Przed wyborem Gdańska na nową lokalizację naszego biura starannie przeanalizowaliśmy rynek i  podjęliśmy współpracę z Invest in Pomerania. Wniosek był jeden: ten region ma olbrzymi potencjał ze względu na talent pool. Pokazuje to choćby jedno z ostatnich  badań firmy Antal, zgodnie z którym Gdańsk jest drugim miastem w Polsce gdzie ludzie najchętniej się przeprowadzają ze względu na bardzo dobrą jakość życia. Jest to dla nas bardzo ważne, bo planujemy zatrudnić tu ponad 300 osób w ciągu najbliższych kilku lat i sukcesywnie rozwijać naszą obecność na trójmiejskim rynku – mówi Krzysztof Lewiński, Prezes Armatis Polska.

Biuro w Gdańsku wielojęzycznym hubem

Pracownicy gdańskiego biura będą zaangażowani przede wszystkim w projekty  realizowane dla wielu globalnych marek. Usługi wielojęzycznych centrów obsługi są obecnie bardzo  poszukiwane ponieważ klienci preferują firmy komunikujące się z nimi w ich własnym języku, a nie jedynie w języku angielskim. Potwierdzają to badania Komisji Europejskiej, zgodnie z którymi 82% konsumentów chętniej  dokona zakupu produktów, jeśli są one oferowane w ich rodzimym języku. Nie ma przy tym znaczenia nawet wysoki poziom ich znajomości języka angielskiego.

Trójmiasto – będące znaczącym centrum akademickim, a także przyciągające szereg młodych ludzi z innych części Polski oraz Europy – daje nam dostęp do wykształconych i znających języki kandydatów. Na tej bazie budujemy kolejny wielojęzyczny hub zaspokajający nasze plany rozwojowe”. – kontynuuje Krzysztof Lewiński.

Językowy potencjał w regionie podkreśla także Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego:

Obecność takich firm jak Armatis wzbogaca ofertę rynku pracy naszego regionu. Mamy na miejscu studentów i absolwentów kierunków filologicznych, którzy będą mieli szansę wykorzystać swoją wiedzę w praktyce i wkroczyć na ścieżkę kariery w sektorze Nowoczesnych Usług Biznesowych. Multilingwistyczne centrum, obsługuje  osoby z różnych zakątków świata, a pracownicy w pomorskim są doskonale wykwalifikowani, by kompetentnie sprostać oczekiwaniom nawet tych najbardziej wymagających.

Szansa dla początkujących specjalistów

Obecnie Armatis zatrudnia w 6 biurach w Polsce ok. 2000 pracowników i współpracowników. Oprócz Gdańska są to także Bielsko-Biała, Katowice, Kraków, Stalowa Wola i Warszawa. Firma realizuje projekty dla znanych marek z takich sektorów jak bankowość, turystyka, e-commerce, media i telekomunikacja, branża lotnicza.

Oferujemy możliwość pracy zarówno dla doświadczonych specjalistów, jak i osób stawiających pierwsze kroki na rynku pracy. Mogą oni liczyć na profesjonalne szkolenia wstępne, które dają bogatą wiedzę z obszaru obsługi klienta i sprzedaży, a także szkolenia rozwojowe w trakcie zatrudnienia. Zaletą pracy w naszej firmie jest klarowna ścieżka kariery, konkurencyjne wynagrodzenie oraz dodatkowe premie uzależnione od realizacji wyników, a także szereg benefitów pozapłacowych. Jest również możliwość pracy zdalnej – w tym trybie pracuje aktualnie 30% naszych ludzi,  preferujących taką formę aktywności zawodowej – wylicza Krzysztof Lewiński.

Armatis:


Armatis to firma wywodząca się z Francji, która od ponad 30 lat tworzy rozwiązania outsourcingowe dla przedsiębiorstw. Dotyczą one wielokanałowego wsparcia klienta, sprzedaży, helpdesku oraz innych rozwiązań B2C i B2B, które są dostarczane w ponad 14 językach i zgodnie z wizją zawartą w haśle „Your customer first”. Ofertę Armatis wyróżnia przede wszystkim elastyczność, która umożliwia klientom łatwe i szybkie skalowanie zespołu obsługi klienta i sprzedaży stosowanie do potrzeb, ale także know-how wynikający z ponad 30 lat działalności na rynku, innowacyjność i wypracowane procesy zarządzania. Armatis aktualnie zatrudnia na całym świecie ok. 9000 osób.

Poprzedni artykuł

"Rynek pracy wymaga zmian i dostosowania się do nowych wyzwań".

Następny artykuł

Tak będzie wyglądał nowy budynek Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni!

powiązane artykuły
Total
0
Share