Inwestorzy z Bliskiego Wschodu kupią Lechię Gdańsk…?

Saga ze sprzedażą Lechii Gdańsk wciąż trwa. Doniesienia medialne mówią o tym, że rozmowy w kwestii tytułowej transakcji są już na finiszu. Kto zatem stanie się nowym właścicielem klubu z Gdańska?

Ostatnie miesiące nie są łaskawe dla kibiców Biało-Zielonych. Lechia Gdańsk spadła z Ekstraklasy i w nadchodzącym sezonie gdańską drużynę będziemy oglądać na pierwszoligowych boiskach. Po zakończonym sezonie stery w drużynie objął nowy trener – Szymon Grabowski, który sprawdził się pozytywnie jako trener Stomilu Olsztyn. Aktualnie trwa kadrowa rewolucja. Z klubem pożegnało się kilku piłkarzy – między innymi Dusan Kuciak, Łukasz Zwoliński czy Flavio Paixao, który zakończył piłkarską karierę. Do władz klubu powrócił za to Adam Mandziara. Nieoficjalnie mówi się o tym, że ten powrót ma związek właśnie ze sprzedażą klubu.

Kilka tygodni temu głośno było o zainteresowaniu zakupem gdańskiego klubu Michała Brańskiego – jednego z udziałowców Wirtualnej Polski, który jeszcze do niedawna był właścicielem wspomnianego Stomilu Olsztyn. Sam Brański potwierdzał swoje zainteresowanie dodając, że rozmowy na temat sprzedaży Lechii trwają. Prawdopodobnie zakończyły się one fiaskiem, ponieważ jak słyszymy – pojawił się nowy kandydat, o czym napisał wczoraj na portalu meczyki.pl – Tomasz Włodarczyk.

Jak pisze Włodarczyk – Lechię ma przejąć „międzynarodowy fundusz” i może to nastąpić już na początku nadchodzącego sezonu.

Lechię ma przejąć „międzynarodowy fundusz” i może to nastąpić już na początku nadchodzącego sezonu.

Tomasz Włodarczyk

Według naszej wiedzy prawnicy Lechii prowadzą ostateczne negocjacje z funduszem Mada Global ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, którego reprezentuje Szwajcar Paolo Urfer (interesował się także Śląskiem Wrocław i Wisłą Kraków) oraz jeszcze jednym podmiotem szwajcarsko-austriackim.

– czytamy na portalu meczyki.pl

Co wiemy o Mada Global…?

To globalny fundusz inwestycyjny, który zarządza funduszami i aktywami regulowanymi przez organy nadzoru finansowego Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Siedziba Mada Global znajduje się w Dubaju.

Poprzedni artykuł

Wielki powrót Sceny Letniej w Orłowie! Ciekawy repertuar i moc artystycznych wrażeń!

Następny artykuł

Młodzi i zdolni! Kreatywne pomysły biznesowe gdyńskiej młodzieży

powiązane artykuły
Total
0
Share