Właściciel popularnej marki dołącza do projektu biurowego Airport City Gdańsk!

Port Lotniczy Gdańsk podpisał umowę z firmą BBK S.A., będącą właścicielem marek home&you oraz Essex, na najem ponad 3600 metrów kwadratowych powierzchni, w biurowcu Alpha należącym do lotniskowego projektu Airport City Gdańsk.

Zgodnie z harmonogramem prac wykończeniowych dla nowych przestrzeni biurowych BBK S.A. ma zamiar wprowadzić się do swojej nowej siedziby w maju 2024 roku. Umowa została zawarta na okres siedmiu lat.

Zawsze cieszy mnie i napawa dumą, jak firmy z Pomorza odnoszą sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Fakt, że spółka, która jest właścicielem tak popularnej marki jak home&you zadecydowała o lokalizacji swojej siedziby w naszym Airport City Gdańsk, daje mi jeszcze większy powód do satysfakcji, że do naszego lotniskowego teamu dołącza taka gwiazda.

Tomasz Kloskowski – Prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Po firmie Solidigm, należącej do światowego giganta z branży elektronicznej SK Hynix oraz biurze wynajmu samochodów MiniCity, BBK S.A. jest kolejnym najemcą dołączającym do projektu biurowego Airport City Gdańsk. Podpisanie umowy z BBK S.A. oznacza skomercjalizowanie budynku ACG Alpha na poziomie niemal 80%.

Zawarcie umowy na powierzchnię najmu przekraczającą 3000 metrów kwadratowych należy do rzadkości, w dzisiejszych trudnych realiach rynku biurowego nie tylko Trójmiasta, ale również innych polskich miast. Cieszy mnie, że po twardych, ale także bardzo partnerskich negocjacjach, w których wspierała nas firma JLL, udało nam się zawrzeć umowę, dzięki której BBK SA staje się obecnie największym najemcą budynku ACG Alpha.

Michał Dargacz, Dyrektor ds. Airport City Gdańsk.

Połączenie zespołów, pracujących obecnie w dwóch różnych lokalizacjach w Gdańsku, to bardzo ważny krok w rozwoju naszej firmy. Na trzech piętrach znajdą się m.in. funkcjonalne i dopasowane do naszych potrzeb przestrzenie do pracy i spotkań oraz nowoczesny showroom. Nie bez znaczenia jest również to, że w projekcie przewidziano wiele rozwiązań proekologicznych. Począwszy od udogodnień dla rowerzystów (stojaki, szatnie, prysznice), po zieloną przestrzeń wypoczynkową wokół budynku i zielony taras na dachu, z którego będą mogli korzystać wszyscy nasi pracownicy. Położenie budynku w bliskim sąsiedztwie lotniska, tuż przy przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej oraz w niedalekiej odległości od pętli autobusowej, było dla nas dodatkowym atutem.

Magdalena Barańska, Wiceprezes Zarządu BBK S.A. 

Spółka BBK jest właścicielem marek home&you oraz Essex. To polska firma z Trójmiasta, która od ponad 30 lat towarzyszy klientom w drodze do stworzenia wymarzonego wnętrza. Różnorodność stylów, unikalny design, jakość i funkcjonalność to coś, co stanowi o sile marek, które należą do BBK. Rozwinięta sieć sklepów home&you na terenie całej Polski oraz bogata oferta sklepu online (home-you.com), pozwala dostarczać klientom szeroką ofertę produktów wnętrzarskich, różnicując ją pod względem m.in. kategorii, cen i stylistyki.  

Podpisanie umowy z BBK S.A. oznacza skomercjalizowanie budynku ACG Alpha na poziomie niemal 80%.

Biurowiec Alpha ma 6 pięter i 8,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni najmu. Dwie kondygnacje podziemne oferują łącznie 197 miejsc parkingowych. Alpha to pierwszy z siedmiu planowanych biurowców i obiektów komercyjnych w ramach Airport City Gdańsk, nowoczesnej dzielnicy lotniskowej, z 100 tysiącami metrów kwadratowych powierzchni najmu. Ogromnym atutem ACG jest lokalizacja w sąsiedztwie lotniska, Obwodnicy Trójmiasta i blisko wjazdu na autostradę A1, z doskonałym dostępem do Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, komunikacji miejskiej i sieci tras rowerowych.

Komercjalizacją biurowca Alpha zajmuje się JLL, globalna firma doradcza na rynku nieruchomości biznesowych, z biurami w 80 krajach. Jej przedstawiciele zwracają uwagę na wyjątkowo wysoką jakość budynku Alpha i jego parametry, które predestynują go szczególnie dla klientów o wysokich wymaganiach technicznych, np. z branży IT.

źródło: Airport City Gdańsk

Poprzedni artykuł

Zmiany w Fundacji Hospicyjnej! "Dziękujemy za trud włożony w prowadzenie zespołu"

Następny artykuł

Pomorski projekt zawodowy najlepszy w Europie? Trwa głosowanie!

powiązane artykuły
Total
0
Share