Wielki powrót Sceny Letniej w Orłowie! Ciekawy repertuar i moc artystycznych wrażeń!

W sobotę zainaugurowana została 27. Scena Letnia Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Scena na plaży w Orłowie będzie działać do 13 sierpnia. Widzowie jak zawsze mogą liczyć na ciekawy repertuar i sporą dawkę artystycznych wrażeń.

Scena Letnia powróciła! Wczoraj, zainaugurowała ją prapremiera spektaklu „Na Waleta!” autorstwa Szymona Jachimka w reżyserii Rafała Szumskiego. To letnia komedia sensacyjno-muzyczno-naftowa inspirowana filmem „Hydrozagadka”. Superbohater As jest przytłoczony kondycją świata i wszechobecnym egoizmem, pogonią za pieniądzem oraz niszczejącą planetą. Dlatego chce przekazać swoje moce komuś, kto godnie go zastąpi. Wybór pada na kierowcę gdyńskiego trolejbusu, który zostaje mianowany Waletem. Źli ludzie szykują katastrofę, więc będzie on musiał zmierzyć się z groźnym sojuszem polityki i biznesu. Barwna grupa wsparcia pomoże mu w tym śpiewająco. Spektakl będzie można zobaczyć 25, 29 i 30 czerwca, a także 1 i 2 lipca oraz 5, 6, 9, 10, 11, 12 i 13 sierpnia. Zawsze o godz. 20.00.

fot. Roman Jocher

Ponadto miłośnicy sztuki i teatru z morzem w tle będą mieć do wyboru jeszcze 4 propozycje. Na Scenie Letniej zaplanowano też pokazy spektakli „Kwiaty we włosach”, „Marlena Dietrich. Iluzje”, „Bóg mordu” oraz „Osiecka. Archipelagi”.


 
“Kwiaty we włosach” w reżyserii Aliny Moś-Kerger to hit ubiegłorocznej Sceny Letniej. Opowieść rodem z ery dzieci kwiatów. Młoda dziewczyna, porządkując rzeczy po ukochanej babci, natrafia na czarno-białe zdjęcia ze zlotu hipisów nad Bałtykiem. Postanawia ich odnaleźć. Chce poznać młodzieńczą przeszłość swojej babci. To będzie fascynująca, ale i zaskakująca podróż. Pokazy przedstawienia odbędą się: 6, 7, 8, 9, 13, 14, 15 i 16 lipca o godz. 20.00.

 “Marlena Dietrich. Iluzje” w reżyserii Jacka Bały to spektakl, który opowiada o życiu i karierze ikony – Marleny Dietrich, a przy okazji prezentuje niektóre wątki historii XX wieku. Wszystko przy dźwiękach nieśmiertelnych przebojów. Spektakl będzie można zobaczyć: 20, 21, 22 i 23 lipca o godz. 20.00.

materiały prasowe

Z kolei „Osiecka. Archipelagi” to uwielbiany przez publiczność spektakl w reżyserii Jacka Bały. Powstał w oparciu o znakomite teksty najpopularniejszej polskiej tekściarki i poetki – Agnieszki Osieckiej. Pokazy zaplanowano: 27, 28, 29 i 30 lipca o godz. 20.00.

Natomiast „Bóg mordu” w reżyserii Tomasza Mana to zaskakujący, a miejscami nawet przerażający komediodramat, w którym tekst staje się pretekstem do wirtuozerskiej gry aktorów. Dwa małżeństwa spotykają się, by wyjaśnić nieporozumienie, do jakiego doszło między ich nastoletnimi synami. Jednak zwyczajne spotkanie przerodzi się w piekło oskarżeń i wzajemnych pretensji. Pokazy będą się odbywać w kawiarence na Scenie Letniej – 28 czerwca, 12 lipca, 2 sierpnia o godz. 20.00.

Ekoczytanki nad morzem


Tradycyjnie nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych widzów i całych rodzin. Od 2 lipca do 6 sierpnia w letnie niedziele o godz. 12.00 w kawiarni przy Scenie Letniej będą się odbywać spotkania i warsztaty dla dzieci pt. „Rodzinne czytanki nad morzem”. Wszystko w ramach programu edukacyjnego „Palec Gombrowicza, czyli dotknięci teatrem”.
 
To spotkania skierowane do dzieci i dorosłych, którzy chcą twórczo i radośnie spędzić czas. Będą spotkania z literaturą dziecięcą oraz warsztaty, które mają na celu utrwalenie zagadnień poruszanych w książkach. Temat przewodni to w tym roku „Przyroda i ekologia – kto jest pożyteczny w świecie zwierząt”.
 
Książki przeczytają dzieciom aktorzy Teatru Miejskiego: Szymon Sędrowski z rodziną, Beata Buczek-Żarnecka i Mariusz Żarnecki, Agnieszka i Jacek Bałowie z dziećmi, Monika i Krzysztof Babiccy z córką, Olga Barbara Długońska i Rafał Kowal wraz z synem. Spotkania zainicjuje prezentacja jednej z pozycji z serii „Historyjki obrazkowe o emocjach małego dziecka” – „Niuniuś i lato” Agi Nuckowski z ilustracjami Aleksandry Szwajdy. Opowiadanie przeczytają Weronika Nawieśniak i Krzysztof Berendt. Warsztaty tematyczne poprowadzą: Marta Matuszak – edukatorka Teatru Miejskiego w Gdyni oraz Marta Pałubicka – koordynatorka pracy artystycznej. Wstęp wolny.
 

Przedstawienia na pokładzie


Na tym jednak nie koniec. Lato z Teatrem Miejskim w Gdyni to również przedstawienia na pokładzie „Daru Pomorza”. W tym sezonie będzie można zobaczyć „Jądro ciemności”, „Tango – na pełnym morzu” i  „Kursk”.“Jądro ciemności” to najnowszy spektakl Teatru Miejskiego w Gdyni. Powstał na podstawie powieści Josepha Conrada. Wyreżyserował go Krzysztof Babicki. To zapis podróży do mrocznych granic ludzkiej psychiki. Dowód na to, że zderzenie człowieka Zachodu z dziką pierwotną cywilizacją może się skończyć szaleństwem. Opowieść o pragnieniu, ambicji i namiętności. Spektakl będzie można zobaczyć 27 czerwca, 18 lipca i 8 sierpnia o godz. 20.00.

Z kolei „Tango – na pełnym morzu” w reżyserii Krzysztofa Babickiego gwarantuje czarny humor, komediowy żywioł, krwistych bohaterów i zaskakujący komentarz do współczesności. Pokazy odbędą się 4 i 11 lipca o godz. 20.00.

Natomiast „Kursk” również w reżyserii Krzysztofa Babickiego to inspirowana faktami wstrząsająca historia katastrofy łodzi podwodnej, w której nikt nie przeżył. Opowieść o ostatnich chwilach członków załogi, o osobistych tragediach ich rodzin, przed którymi ukrywano fakty, a także o decyzjach władz i nieodwracalnych konsekwencjach tych decyzji. Spektakl do zobaczenia 25 lipca i 1 sierpnia o godz. 20.00.

Bilety i repertuar – KLIKNIJ!

  • źródło: UM Gdynia
  • foto główne: Roman Jocher
Poprzedni artykuł

Jutro startuje 8. edycja OnkoRejsu! Znamy szczegóły trasy!

Następny artykuł

Inwestorzy z Bliskiego Wschodu kupią Lechię Gdańsk...?

powiązane artykuły
Total
0
Share