IT Manager of Tomorrow. Liderzy przybyli do Gdyni

Konferencja „IT Manager of Tomorrow” ponownie zawitała do Gdyni. Managerowie i liderzy branży IT dzielą się doświadczeniami i dyskutują o nowych technologiach czy rozwoju sztucznej inteligencji. Wydarzenie wystartowało wczoraj i trwa trzy dni.

Konferencja „IT Manager of Tomorrow” to trzy dni wypełnione wiedzą, warsztatami i debatami o rozwoju cyfrowym oraz najnowszych trendach w zarządzaniu IT. Uczestnicy wydarzenia mają szansę wysłuchać ciekawych prelekcji, zainspirować się, a także wymienić doświadczenia. Spotkanie przyciąga głównie managerów i liderów branży IT.

Tegoroczna odsłona wydarzenia jest wyjątkowa. To największa dotychczas edycja konferencji. Weźmie w niej udział w sumie około 900 uczestników. Prelekcje i spotkania odbywają się w Teatrze Muzycznym i Gdyńskim Centrum Filmowym. Natomiast na placu Grunwaldzkim powstała także specjalna strefa odpoczynku zorganizowana przez Red Bulla.

Oficjalne otwarcie odbyło się w poniedziałek, 19 czerwca w Teatrze Muzycznym. W konferencyjny klimat zgromadzonych wprowadził Łukasz Cioch – prowadzący wydarzenie. Uczestników powitali natomiast Krzysztof Kozakiewicz – organizator konferencji i CEO w fundacji Let’s Manage IT oraz wiceprezydentka Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała.

8. edycja konferencji to zdecydowanie największa edycja. Przenosimy się do nowego miejsca – pięknej przestrzeni Teatru Muzycznego w Gdyni. To daje nam możliwość zaproszenia większej ilości gości. To osoby z branży IT – zestaw managerów IT z najlepszych technologicznych organizacji w Polsce, ale i ze świata. Natomiast będziemy też gościć osoby spoza branży, które mogą się podzielić niesamowitym doświadczeniem i zainspirować. W tym roku jednym z głównych tematów  jest sztuczna inteligencja i to, jak ona zmienia świat, nasze biznesy, nasze życie. Również aspekt ludzki – zarządzania, radzenia sobie z wyzwaniami obecnego świata, które nas otaczają, bardzo mocno wybrzmiewa w wielu prezentacjach – podkreśla Krzysztof Kozakiewicz, organizator konferencji i CEO w fundacji Let’s Manage IT.

Ta konferencja tak prędko rośnie, że w tym roku mogła się zmieścić tylko w jednym miejscu w Gdyni – na największej scenie w Polsce, czyli w Teatrze Muzycznym. Bardzo mnie to cieszy, bo pokazuje, że jest żywa i potrzebna. Świetnie, że specjaliści od zarządzania IT, czyli jednej z kluczowych dzisiaj dziedzin rozwojowych, chcą się spotykać właśnie w Gdyni i że oczywistym punktem w ich kalendarzu jest letnia czy późnowiosenna wizyta w naszym mieście. To konferencja, która w równym stopniu, co na wiedzę, stawia na networking i moim zdaniem to bardzo ważne, dlatego że sprzyja rozwojowi branży IT w Gdyni, a warto pamiętać, że już dzisiaj jest to druga najbardziej rozwinięta branża po przemyśle morskim – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydentka Gdyni ds. gospodarki.

Katarzyna Gruszecka-Spychała/ fot. Michał Puszczewicz

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na pierwszą prezentację. Wykład inauguracyjny pt. „Cyfrowa technologia budowniczym szczęśliwego świata” wygłosił Józef Wancer, honorowy przewodniczący rady nadzorczej BNP Paribas Bank Polska.

Tego dnia zaprezentowali się również finaliści 6. edycji IT Manager of Tomorrow Awards. 10 najlepszych liderów IT w Polsce opowiadało o projektach i zmianach, jakie wprowadzili w swoich firmach. O tym, czyje pomysły były najlepsze i kto wygra, zadecyduje jury złożone z ekspertów branży IT. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni we wtorek, 20 czerwca podczas wieczornej gali.

Pierwszy dzień konferencji zakończył networkingowy rejs, podczas którego uczestnicy mogli zobaczyć Trójmiasto od strony wody. Była to również szansa na integrację i wspólne rozmowy. Na tę część wydarzenia zaprosił Piotr Ciechowicz, wiceprezes Agencji Rozwoju Pomorza.

Jako Agencja Rozwoju Pomorza „Invest in Pomerania” wspieramy tę konferencję od 2017 roku. Widzimy, jak rośnie to wydarzenie. Ono jest ważne i dlatego, że spotykają się tu managerowie z tej branży, ale też dlatego, że o tej porze roku najlepiej mówić o Pomorzu i naszej aglomeracji. Mamy tu osoby, które mogą żyć wszędzie i pracować wszędzie, w wielu firmach na świecie czy w Europie, a my im pokazujemy, że warto przyjść do nas – do Trójmiasta, Gdańska, Gdyni i Sopotu. To jest miejsce, gdzie warto robić biznes. Tu pracuje już ponad 25 tys. osób w tej branży. Jako Invest in Pomerania staramy się wraz z partnerami, naszymi miastami, to środowisko modelować tak, żeby mimo konkurowania ze sobą, byli blisko siebie i żeby konkurencja przeradzała się w kooperację – zaznacza Piotr Ciechowicz, wiceprezes Agencji Rozwoju Pomorza.

Dziś uczestnicy konferencji otrzymali kolejną dawkę fachowej wiedzy. Zaplanowano dyskusje na temat: sztucznej inteligencji, wysokiej wydajności pracy, zarządzania zespołem, które uwzględnia różnorodność pracowników, budowania kompetencji przyszłości, wycofania emocjonalnego i tzw. „cichego odchodzenia” pracowników, sposobu myślenia klientów, nowej logiki pracy w kontekście pracy hybrydowej, wdrażania innowacji w firmach, a także jakie działania liderów sprawiają, że na skalę światową Polska jest postrzegani jako dobra lokacja dla firm z branży IT. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. David Coulthard – były brytyjski kierowca wyścigowy czy Jarosław Kuźniar – prowadzący podcast „Technologicznie”.

Uczestnicy konferencji/ fot. Michał Puszczewicz

Natomiast w środę, 21 czerwca prelegenci będą mówić m.in. o tym, jak zacząć zarządzać doświadczeniem pracowników, jak sztuczna inteligencja wpływa na rynek pracy i społeczeństwo, jak zaradzić luce w przyjmowaniu kultury organizacyjnej, jak zachować zdrowy rozsądek podczas korzystania ze sztucznej inteligencji, jak odnieść sukces z globalnie rozproszonymi zespołami, jak się nie potknąć prawni, używając AI, czy jaka jest rola managera w budowaniu dobrych doświadczeń zespołów i jego członków. Ponadto Jakub Ubych, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni, będzie mówić o koncepcji smart city. A Rafał Sonik – przedsiębiorca i zwycięzca Radu Dakar – weźmie udział w dyskusji, jak wygrać wyścig bez mety. Natomiast lekkoatleta Marcin Lewandowski, jak radzić sobie z niepowodzeniami.

źródło: UM Gdynia

Poprzedni artykuł

Nowa przestrzeń coworkingowa w popularnym Centrum Handlowym!

Następny artykuł

Dlaczego sinice są tak groźne? Jaka przyszłość czeka Bałtyk?

powiązane artykuły
Total
0
Share