Miliony złotych na szkolenia programistów oraz logistyków

Junior Java Developerzy, operatorzy żurawi samojezdnych, operatorzy suwnic – to tylko niektóre z zawodów, które będzie można zdobyć w ramach projektu „Invest in Pomerania Academy” realizowanego przez Invest in Pomerania. Obecnie poszukiwane są firmy, które kompleksowo przeszkolą 860 osób w aktualnie najbardziej deficytowych zawodach w województwie pomorskim.

Agencja Rozwoju Pomorza ogłosiła dwa konkursy grantowe – w ramach działań inicjatywy Invest in Pomerania – na realizację szkoleń w branży IT oraz operatorów dźwigów. Wnioski mogą składać firmy zajmujące się działalnością edukacyjno-szkoleniową z całej Polski. Celem projektu jest zwiększenie na pomorskim rynku pracy liczby osób z najbardziej poszukiwanymi kompetencjami.

Kwalifikacje w branży IT

Firmy mają możliwość uzyskania 3 250 000 zł na przeprowadzenie szkolenia 500 osób w czterech zakresach tematycznych: Junior Java Developer, Junior Front-end Developer, Junior Data Scientist, Junior .NET/C# Developer. Warunkiem koniecznym, który musi spełnić wnioskujący o grant, jest aby minimum 50% przeszkolonych znalazła później pracę w pomorskim.

Województwo pomorskie już dzisiaj jest zagłębiem branży IT, gdzie pracuje blisko 30 000 programistów różnych specjalności. Wraz z dalszym rozwojem regionu w zakresie nowoczesnych technologii, potrzebujemy wyszkolonych kadr, które nie tylko obsłużą obecne już na rynku firmy, ale zachęcą kolejnych potentatów z branży do inwestycji w pomorskim – mówi Monika Stokfisz, koordynatorka projektu Invest in Pomerania Academy.

Kwalifikacje w branży logistycznej

Do zdobycia jest również 805 000 zł na przeszkolenie 260 osób w 6 zawodach: operator ciągnika terminalowego, operator żurawia samojezdnego, operator suwnic specjalizowanych RTG, operator żurawia wieżowego, operator reach stacker, operator żurawia pływającego/pokładowego. Konieczny również i w tym przypadku wskaźnik co najmniej połowy zatrudnionych w pomorskich firmach, nie będzie jednak trudny do uzyskania.

Trójmiasto, jest też dobrym miejscem na poszukiwanie pracy w sektorze logistycznym. Mamy wielkie centra logistyczne, rozwinięty transport morski, a z racji swojego unikalnego położenia nad Morzem Bałtyckim, pełnimy funkcje hubu logistycznego północnej Polski. Nie dziwi więc ogromne zapotrzebowanie na pracowników jakie obecnie odczuwa cała branża – przekonuje Monika Stokfisz.

Zainteresowane firmy mają czas od 29.08.2022 r. do 12.09.2022 r. na złożenie odpowiednich wniosków. Szczegółowe informacje o warunkach naboru znajdują się TUTAJ.

  • źródło: Agencja Rozwoju Pomorza
  • fotka: pixabay


Poprzedni artykuł

Święto Lwów w oliwskim ZOO

Następny artykuł

GUP z nowym projektem. Bezzwrotna dotacja na rozpoczęcie działalności!

powiązane artykuły
Total
0
Share