Monika Najda: Start z energii. Jak utrzymać motywację?

Nowy Rok to czas otwarcia nowej książki, której 365 stron czeka na napisanie. Dlatego przejmij ster i napisz piękną historię. 1 stycznia to moment, w którym możemy podjąć wyzwanie i wprowadzić w nasze życie pozytywne zmiany. Zmiany, które pozwolą nam bardziej otworzyć się, połączyć ze sobą, wsłuchać się w naszą intuicję i być w harmonii, ze swoim wewnętrznym JA.

Postanowienia noworoczne są tym, co definiujemy jako „przełom” w naszym życiu. Wynika to z tego, że nie jesteśmy do końca zadowoleni ze swojego dotychczasowego życia i potrzebujemy zmiany. A ze zmianą wiąże się motywacja. A motywacja sama w sobie nie jest szybkim i nadmiernym dmuchaniem balonika, który ma pęknąć pod koniec stycznia. To umiejętne gromadzenie i wykorzystywanie pozytywnej energii, która ma służyć naszej zmianie. Co zrobić, aby motywacja nas nie opuszczała? Oto kilka prostych punktów:

  • Konkretne Cele: Określ konkretne cele, które chcesz osiągnąć. Im bardziej sprecyzowane, tym łatwiej śledzić postępy.
  • Długoterminowy Plan: Stwórz długoterminowy plan działania, ale jednocześnie podziel go na krótsze, osiągalne etapy. To ułatwi utrzymanie motywacji na bieżącej drodze.
  • Motywacyjne “Dlaczego”: Znajdź głęboki powód, dlaczego dany cel jest dla ciebie ważny. To “dlaczego” może być źródłem trwałej motywacji.
  • Zdrowe Nawyki: Wprowadź zdrowe nawyki, takie jak regularna aktywność fizyczna, zdrowa dieta, sen i relaks. Zadbaj o ogólny stan swojego zdrowia.
  • Plan Awaryjny: Przygotuj się na ewentualne przeciwności. Posiadanie planu awaryjnego pomaga radzić sobie z trudnościami bez utraty motywacji.
  • Monitorowanie Postępów: Śledź postępy i celebruj nawet małe sukcesy. To potrafi utrzymać entuzjazm i motywację.
  • Wsparcie Społeczne: Podziel się swoimi celami z bliskimi, którzy mogą stanowić wsparcie. Wspólne dążenie do celów z innymi może dodatkowo zmotywować.
  • Utrzymuj Pozytywne Myślenie: Skup się na pozytywnych aspektach i rozwiązaniach, nawet w obliczu trudności. Unikaj negatywnego samokrytycyzmu.
  • Przerwy i Odpoczynek: Dbaj o równowagę między pracą, a odpoczynkiem. Przerywki i momenty relaksu pomagają zregenerować siły.

Pamiętaj, że motywacja może falować, ale kluczem jest trwanie w procesie. Pojawiające się trudności są naturalne, ale odpowiednie strategie i wsparcie pomogą ci utrzymać chęć działania w nowym roku. Powodzenia!

Monika Najda – Trener Mentalny

Monika Najda – Trener Mentalny

Poprzedni artykuł

Gdańsk: Nowa inwestycja

Następny artykuł

CAVALIADA Sopot 2024. Poznaliśmy szczegóły!

powiązane artykuły
Total
0
Share