Newsy z pomorskiego rynku nieruchomości

Ostatnie dni przyniosły nam kolejną garść newsów z północnego rynku nieruchomości. Nowe inwestycje, kolejne fazy realizacji inwestycji już rozpoczętych, a nawet nowości z obszaru gastro. Zapraszamy do błyskawicznego zestawienia najważniejszych informacji!

Zaczynamy od jeszcze gorącej informacji – 7R, deweloper specjalizujący się w budowaniu magazynów rozpoczyna kolejny swego pomorskiego projektu. W Barniewicach ruszyła budowa 7R Park Gdańsk III. Jest to projekt parku logistycznego składającego się z trzech nowoczesnych obiektów magazynowych. Ich łączna powierzchnia wyniesie ponad 110 000 mkw.

Pierwszym najemcą 7R Park Gdańsk III została firma logistyczna Complex SAD, która od ponad 20 lat obsługuje m.in. firmy, które importują i eksportują towary spoza Unii Europejskiej, świadczy usługi logistyczne oraz posiada własną agencję celną. Complex SAD wprowadzi się do magazynu 7R w drugim kwartale 2024 roku i zajmie tam 12.300mkw. Podczas negocjacji Complex SAD reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

Trójmiasto łączy w sobie nowoczesność, szerokie perspektywy rozwoju oraz atrakcyjne położenie, dzięki czemu jest wyjątkowym miejscem na mapie kraju. Stąd decyzja, aby uruchomić tu kolejny magazyn, z którego będziemy korzystać. Co ważne, oprócz strategicznej lokalizacji obiekt 7R Park Gdańsk III będzie wyposażony w szereg udogodnień ekologicznych.

Łukasz Borkowski, Dyrektor w Complex SAD.

Z kolei inna duża marka – Chemart International Trader zdecydowała się na otwarcie magazynu dystrybucyjnego w Gdańsku. Chemart to znany w skali rynku dostawca surowców do produkcji żywnościowej, napojów, kosmetyków, chemii przemysłowej, suplementów diety oraz odżywek. Najemca zajmie ponad 2.150mkw powierzchni magazynowej i biurowej w Panattoni Park Tricity East 1 – centrum logistycznego, które obejmuje docelowo cztery budynki o łącznej powierzchni magazynowo-biurowej wynoszącej 46 530 mkw. W transakcji krakowską firmę reprezentowali eksperci AXI IMMO.

Nowy lokal w Gdańsku

Zmiany w obszarze powierzchni magazynowych i biurowych nie są jedynymi. W ostatnich dniach dotarliśmy również do ciekawostki związanej z branżą gastronomiczną. Mowa o sieci Green Bubble, która otwiera nową lokalizację w 3mieście, a mówiąc ściślej – w Centrum Handlowym Forum Gdańsk. Kilka dni temu odbyło się oficjalne otwarcie tajskiego lokalu. Green Bubble to marka serwująca napoje i desery bubble tea – inspiracją jest w tej kwestii wspomniany Tajwan.

Poprzedni artykuł

Stało się! 370-tonowy okręt zacumował w Mieście Morza!

Następny artykuł

Ruszył sezon grzewczy. Jaki rodzaj opału cieszy się największą popularnością?

powiązane artykuły
Total
0
Share