Oficjalnie! “Bursztynek” pozostanie domem Biało-Zielonych!

Lechia Gdańsk SA oraz Arena Gdańsk Operator uzgodniły warunki współpracy obejmującej rozgrywanie wszystkich oficjalnych meczów, oraz użytkowanie stadionu na biura i szatnie w sezonie 2023/2024. Umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2024.

Miejsce Lechii jest na stadionie Polsat Plus Arena i dzisiaj możemy już oficjalnie ogłosić, że mecze w Fortuna I Lidze będą się odbywały na najpiękniejszym stadionie w Polsce. Udało nam się utrzymać warunki umowy, która była podpisana wcześniej z małymi korektami. Bardzo dziękuję operatorowi stadionu za twarde, ale też bardzo owocne negocjacje. Mam nadzieję, że współpraca pomiędzy nami będzie miała wymierne korzyści dla obu stron. Naszym celem jest tworzenie widowisk i dzisiaj bardzo ważny krok udało się w tym kierunku wykonać – powiedział Zbigniew Ziemowit Deptuła, prezes zarządu Lechii Gdańsk.

Zakończyliśmy proces rozmów, którego efektem jest ustalenie zasad współpracy na kolejny sezon. Warunki zostały zaakceptowane ze zrozumieniem wzajemnych potrzeb i ograniczeń. Organizacja meczu w ekstraklasie czy w I lidze z perspektywy obiektu wymaga takich samych działań, dlatego warunki finansowe nie uległy zmianie. Po tych uzgodnieniach możemy wspólnie budować kolejne projekty oraz  wspierać  klub w realizacji jego celu, jakim jest awans do ekstraklasy – powiedział Paweł Buczyński, prezes Arena Gdańsk Operator.

W sezonie 2023/2024 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrają na stadionie 17 meczów domowych oraz wszystkie mecze Fortuna Pucharu Polski.

  • źródło: UM Gdańsk
  • foto: J. Pinkas
Poprzedni artykuł

Cudawianki 2023. Wiemy, kto wystąpi na gdyńskiej scenie!

Następny artykuł

Nowa przestrzeń coworkingowa w popularnym Centrum Handlowym!

powiązane artykuły
Total
0
Share