Pomorski projekt zawodowy najlepszy w Europie? Trwa głosowanie!

Projekt zawodowy realizowany w pomorskich szkołach znalazł się w gronie ścisłych finalistów corocznego konkursu Regiostars. Do zdobycia jest nagroda Komisji Europejskiej, ale także nagroda publiczności. Internetowe głosowanie potrwa do 14 listopada 2023 roku.

Realizowany przez samorząd województwa pomorskiego projekt zatytułowany „Podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego wojewódzkich zespołów szkół policealnych w Gdańsku, Gdyni i Słupsku” znalazł się w gronie ścisłych finalistów tegorocznej edycji Regiostars. W kategorii Europejski Rok Umiejętności 2023 zaklasyfikowały się też cztery inne projekty: włoski, hiszpański, francuski oraz holenderski. Warto zaznaczyć, że nasz projekt jest jedynym polskim indywidualnym projektem w gronie finałowej „trzydziestki” wybranej spośród 228 aplikacji.

Na nagrodę publiczności w konkursie Regiostars można głosować TUTAJ.

Celem projektu było podniesienie kwalifikacji i umiejętności zawodowych uczniów oraz dostosowanie ich do potrzeb pracodawców, a w rezultacie zwiększenie zatrudnienia absolwentów szkół policealnych. Chodzi o wsparcie ponad 400 uczniów szkół policealnych, którzy kształcą się w branży zdrowotnej i usługach opiekuńczych w takich zawodach, jak: technik farmaceutyczny, masażysta, terapeuta zajęciowy, higienistka stomatologiczna, ortoptystka, technik usług kosmetycznych, opiekun medyczny, technik elektroradiolog oraz protetyk słuchu.

Cieszę się, że nasz projekt zyskał takie uznanie i może być przykładem, jak skutecznie dostosowywać szkolnictwo zawodowe do zmieniającej się rzeczywistości. Zachęcam do głosowania! Możemy byś najlepsi w Europie.

Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego

Ogłoszenie zwycięzców tegorocznej edycji Regiostars nastąpi 16 listopada 2023 roku podczas ceremonii w czeskiej Ostrawie.

źródło: UMWP

Poprzedni artykuł

Właściciel popularnej marki dołącza do projektu biurowego Airport City Gdańsk!

Następny artykuł

Tajemniczy wrak żaglowca z XIX wieku w 3D!

powiązane artykuły
Total
0
Share