Start Pomorskiej Szkoły Hybrydowej

Wystartowała Pomorska Szkoła Hybrydowa. Na czym polega projekt realizowany w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku? Jakich skutków możemy się spodziewać?

Oficjalnie zainaugurowano nowoczesne studio o nazwie Pomorska Szkoła Hybrydowa. Jego działalność rozpocznie się od nagrań lekcji języka ukraińskiego dla nauczycieli, którzy mają w swoich klasach dzieci uchodźców. Potem będą lekcje polskiego dla nauczycieli ukraińskich, którzy zgłaszają się do pracy w polskich szkołach. W otwarciu studia wzięli udział marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz konsul generalny Ukrainy w Gdańsku – Oleksandr Plodystyi.

Pomorska Szkoła Hybrydowa to profesjonalnie wyposażone studio do transmisji na żywo (streamingu online). Realizowane w nim będą w formie zdalnej różnorodne wydarzenia w wysokiej jakości technicznej full HD oraz nagrania studyjne i postprodukcje. Dzięki systemowi greenbox możliwe będzie stworzenie dowolnej scenografii w przestrzeni wirtualnej. W studiu nagrywane będą m.in. lekcje z różnych przedmiotów, w tym pokazy i doświadczenia z zakresu nauk przyrodniczych czy kompetencji społecznych, podcasty, WebQuesty, a także wykłady zaproszonych ekspertów prezentujących dobre praktyki w procesie edukacyjnym.

Działania zaplanowane w studiu skierowane będą do wszystkich nauczycieli województwa pomorskiego. Mamy nadzieję, że nasze produkcje będą ich inspirować do odkrywania i poszukiwania nowych rozwiązań edukacyjnych – podkreśla Ewa Furche, p.o. dyrektor CEN.

W ramach Pomorskiej Szkoły Hybrydowej będą też realizowane programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, którzy po rosyjskiej inwazji na ten kraj znaleźli schronienie w Polsce.

Wierzę, że opracowane materiały w znacznym stopniu będą inspirowały rozwój edukacji w naszym regionie, jak i również będą wspierały dzieci z doświadczeniem wojny, uchodźctwa i nierzadko traumą – zaznacza marszałek Mieczysław Struk.

Poprzedni artykuł

PKM Południe: znamy warianty przebiegu nowej linii

Następny artykuł

Oliwska palmiarnia otwarta dla zwiedzających

powiązane artykuły
Total
0
Share