Z Gdyni, przez Brodway, aż po Rio de Janeiro

Monika Kozłowska wraz z mamą zatańczyły podczas największego karnawału świata w Rio de Janeiro. Gdynianki to dwie z zaledwie czterech osób z Polski, które wystąpiły w tegorocznym wydarzeniu w Brazylii. Tancerki zaprezentowały występy solowe i zrealizowały swoje największe marzenie.

Monika Kozłowska wraz z mamą zaprezentowały występy solowe podczas tegorocznego karnawału w Rio de Janeiro. Gdynianki tańczyły przez ponad godzinę na 700-metrowym odcinku słynnego Sambodromu. Występ obserwowało ponad 70 tys. widzów, którzy wspólnie bawili się w rytmie samby.

To było niesamowite – mówią Magdalini i Monika Kozłowskie w rozmowie z ,,Dziennikiem Bałtyckim’’. Wrażenia z karnawału zapamiętamy na całe życie. Cieszyłyśmy się każdą sekundą. Dawałyśmy z siebie tysiąc procent. Publiczność dopingowała nas, klaskała, wiwatowała. Dało nam to niezwykłego kopa energii. Wspaniale, że mogłyśmy razem zatańczyć, mama z córką. Naszym marzeniem kiedyś było przyjechać na karnawał do Rio jako widz. Nigdy jednak nie przeszło nam przez myśl, że będziemy mogły tam wystąpić.

Fot. Magdalini Kozłowska

Miłość do tańca

Monika Kozłowska od lat zakochana jest w tańcu. Początkowo trenowała jednak gimnastykę artystyczną, ale niestety z powodu kontuzji musiała przerwać treningi. Po odzyskaniu sprawności zaczęła szukać nowej dyscypliny sportowej. Tak też, pomimo początkowej niechęci do tańca, trafiła do szkoły ,,The Salsa King” w Gdyni i tak zaczęła się jej przygoda z tańcem.

Monika Kozłowska w 98. urodziny Gdyni zatańczyła na brazylijskim karnawale, a w ubiegłym roku trafiła do Broadway Dance Center w Nowym Jorku. To jedna z najbardziej znanych szkół tańca na świecie oferująca zajęcia na najwyższym poziomie. Monika już w trakcie pandemii zaczęła uczestniczyć w treningach, które w tamtym czasie odbywały się w formule online.

W czasie pandemii świat otworzył się na zajęcia online i to był ten moment kiedy pierwszy raz uczestniczyłam w zajęciach w Broadway Dance Center. Przez tę różnicę czasu czasami tańczyłam w środku nocy. Była to dla mnie wielka inspiracja do tego, żeby na żywo spotkać się z nauczycielami i poczuć magię Broadwayu.

Monika Kozłowska

W lutym 2023 roku Monika postanowiła wysłać zgłoszenie castingowe i po paru miesiącach otrzymała informację, że została przyjęta do programu ,,Professional Semester”. To czteromiesięczny program skierowany do zaawansowanych tancerzy, którzy chcą rozpocząć karierę zawodową. Zgłoszenia spływają z całego świata, dlatego konkurencja jest duża, a dostają się najlepsi.

  • foto główne: alex.photofilm
  • źródło: gdynia.pl
Poprzedni artykuł

Ranking: Pomorskie wśród najbardziej atrakcyjnych dla biznesu regionów w Europie!

Następny artykuł

Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego w Gdańsku

powiązane artykuły
Total
0
Share