Brytyjska firma technologiczna otwiera siedzibę w Olivia Star

Krok po kroku – konsekwentnie. Pomorze staje się hubem nowych technologii. Do grona przedsiębiorstw, które otwiera swoje biuro na terenie regionu dołącza brytyjska firma Graphcore. Marka specjalizuje się w rozwiązaniach sztucznej inteligencji.

Inauguracja gdańskiej siedziby marki odbyła się kilka dni temu. Na 30. piętrze prestiżowego biurowca Olivia Star będzie funkcjonowało centrum rozwojowo-badawcze, w którym znajdzie zatrudnienie ponad 20 osób. Jakie zadania stoją przed pomorskimi pracownikami firmy? Trójmiejski Oddział będzie odgrywał kluczową rolę w rozwoju oferty obliczeniowej firmy w chmurze, a także w pracy nad konwergencją AI i High Performance Computing (HPC) oraz zapewnianiu wsparcia inżynieryjnego klientom na całym świecie. Firma oprócz budowania zespołu i funkcji biznesowych, rozpoczęła między innymi współpracę z Politechniką Gdańską.

Szeroki zakres umiejętności posiadanych i rozwijanych przez specjalistów w Gdańsku i ogólnie w Polsce, pozwalają Graphcore przekazać wiele najważniejszych projektów firmy lokalnemu zespołowi. Kiedy rozmawiamy z potencjalnymi pracownikami, są podekscytowani możliwością udziału w zaawansowanych projektach o globalnej skali – podkreśla dyrektor ds. inżynierii Graphcore Poland – Paweł Pieczul.

Ważnym kryterium w wyborze lokalizacji była konsekwentnie rosnąca liczba firm skupionych wokół tego sektora i jak się okazuje – skupionych wokół trójmiejskiej aglomeracji. Nie bez znaczenia była również duża liczba utalentowanych osób z owej branży, które wybierają nasz region. Warto dodać, że wsparcie decyzji o ulokowaniu biura na północy oraz obsługę, zapewniła niemal tradycyjnie Invest In Pomerania – samorządowa inicjatywa koordynowana przez Agencję Rozwoju Pomorza.

Czym zajmuje się Graphcore?

Przedsiębiorstwo zostało założone w Bristolu – w 2016 roku. Brytyjska marka zajmuje się produkcją systemów komputerowych dla sztucznej inteligencji, zasilanych przez IPU (Processing Unit). Systemy są wykorzystywane w aplikacjach sztucznej inteligencji w wielu branżach – między innymi w branży farmaceutycznej, motoryzacyjnej i finansowej. Graphcore jest wspierany przez światowych liderów technologicznych, w tym Sequoia Capital, Fidelity International, BMW iVentures, Dell, Microsoft i Samsung, a także szanowanych innowatorów AI, takich jak współzałożyciel Deepmind Demis Hassabis i Greg Brockman z OpenAI, Ilya Sutskever, Abbeel i Scott Gray.

Poprzedni artykuł

FOTORELACJA: Perspektywy Rozwoju Turystyki Zdrowotnej

Następny artykuł

Dwa jubileusze - jeden festiwal

powiązane artykuły
Total
0
Share