Podpisano umowę między Portem Gdynia a Lakeway Link!

Wallenius i Greencarrier – nordyccy giganci łączą siły. Nowo powstała spółka Lakeway Link będzie obsługiwać nową linię ro-ro na trasie między Gdynią a Södertälje i Västerås. Podpisano już umowę handlową w tej sprawie. Inauguracja połączenia planowana jest na maj tego roku.

OT Port Gdynia i szwedzki armator Lakeway Link podpisali umowę handlową na uruchomienie nowej linii ro-ro dla naczep oraz ładunków ciężkich i wielkogabarytowych na regularnej trasie łączącej Polskę ze Szwecją. Lakeway Link to spółka utworzona w 2023 r. przez szwedzką firmę logistyczną Greencarrier oraz szwedzkiego armatora Wallenius. Transporty ro-ro połączą Gdynię z portami w Västerås oraz Södertälje w środkowej Szwecji, a pokonanie trasy ma zająć ok. 30 godzin.

Działania te mają na celu ograniczenie ciężkiego transportu lądowego poprzez oferowanie rozszerzonego transportu wodnego. Linia ro-ro to doskonała ekologiczna alternatywa dla transportu drogowego. Lakeway Link otworzy drogę wodną między ważnymi punktami logistycznymi w Europie. Wspólne wysiłki na rzecz zrównoważonych rozwiązań żeglugowych mają wzmocnić rozwój polskiej i szwedzkiej żeglugi, zmniejszając jednocześnie ślad węglowy, jaki powstałby w przypadku kilkukrotnie dłuższego pod względem dystansu transportu drogowego. Pozostaje to w zgodzie z dążeniami Portu Gdynia do zrównoważonego rozwoju. Obecnie w OT Port Gdynia obsługiwana jest jedna, obsługiwana przez Finnlines, linia ro-ro łącząca Gdynię z fińskim portem Hanko.

  • źródło: UM Gdynia
  • foto główne: pexels
Poprzedni artykuł

Jesteśmy zmianą. Pomorska rozmowa liderek o odwadze, wpływie i rozwiązaniach

Następny artykuł

Pola Nadziei 2024. Wiemy jaką kwotę udało się zebrać!

powiązane artykuły
Total
0
Share