Chodź na rolki! Rusza sezon rolkowisk w Ergo Arenie!

Ergo Arena już po raz szósty otwiera się na miłośników sportów wrotkarskich. W dwa weekendy lipca i sierpnia hala na granicy Gdańska i Sopotu bezpłatnie udostępnia płytę główną dla osób jeżdżących na rolkach czy wrotkach. Pierwsi rolkarze będą mogli skorzystać z tej atrakcji już 16 i 17 lipca.

Czekamy na początkujących i doświadczonych rolkarzy, płyta główna zmieści wszystkich, którzy mają ochotę na aktywny, wspólnie spędzony czas – zachęca Magdalena Sekuła, prezes zarządu spółki Hala-Gdańsk Sopot.

Tradycyjnie, ostatnia, niedzielna odsłona odbywająca się w godz. 16.00-22.00, połączona będzie z zawodami i dodatkowymi atrakcjami.

Tegoroczny kalendarz imprez w Ergo Arenie jest niezwykle bogaty, dlatego nieco zmodyfikowaliśmy formułę letnich Rolkowisk. Aby podtrzymać liczbę spotkań, w tym roku jeździć będziemy również w soboty – dodaje Magdalena Sekuła.

Wzorem ubiegłych lat, na wszystkich chętnych czekać będzie 5 specjalnie wyznaczonych stref:

  • strefa nauki jazdy – nauka od podstaw prowadzona przez instruktora i szkółki wrotkarskie,
  • strefa freestyle slalom – nauka jazdy między kubeczkami dla początkujących i zaawansowanych rolkarzy, pod nadzorem instruktora,
  • strefa nauki jazdy agresiv/urban – strefa dla średniozaawansowanych rolkarzy, którzy będą chcieli podnieść swoje umiejętności, zajęcia będą prowadzone na podstawowych przeszkodach (poręcz, hopka, podest), pod nadzorem instruktora,
  • strefa jazdy szybkiej i rekreacyjnej – na obwodzie płyty głównej zostanie utworzony tor, po którym rolkarze będą jeździć w kółko w jednym kierunku (rotacyjnie). W tej strefie jazda odbywać się będzie w rytm muzyki, bez instruktora,
  • strefa hokeja na rolkach – plac otoczony bandami do unihokeja, dodatkowo odgrodzony płotkami, zajęcia przeznaczone będą dla dzieci, pod opieką instruktora. Dla chętnych, do dyspozycji kije hokejowe.

Gdańsko-sopockie Rolkowiska są nieodpłatne i pozwalają na aktywną integrację, do której operator hali zaprasza zarówno mieszkańców, jak
i przebywających nad zatoką turystów.

Wypożyczenie rolek i kasku z ochraniaczami możliwe będzie po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej lub mailowej (z przynajmniej jednodniowym wyprzedzeniem) pod numerem telefonu +48 535 003 363 lub adresem e-mail: roll4all@roll4all.pl.

REGULAMIN IMPREZY

Foto główne: unsplash

Poprzedni artykuł

Jarmark Św. Dominika. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy?

Następny artykuł

47. FPFF w Gdyni: "Spełnienie marzeń i koszmar..."

powiązane artykuły
Total
0
Share