Fundacja Hospicyjna z kolejnym rekordem!

Odwiedzający gdańskie nekropolie okazali w tym roku hojne serca. Zbiórka na rzecz Hospicjum Dutkiewicza, w której wzięło udział niemal 900 wolontariuszy wspieranych przez znane osoby publiczne – artystów, sportowców, dziennikarzy i samorządowców – przyniosła ponad 205 000 złotych. Dochód ze zbiórki zostanie przekazany na zakup agregatu prądotwórczego i wsparcie codziennego utrzymania Hospicjum Dutkiewicza.

Niemal 900 wolontariuszy w żółtych koszulkach kwestowało na gdańskich cmentarzach. Zbiórka rozpoczęła się w sobotę 29 października, a swój finał miała w uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada. Wolontariusze byli obecni na największych nekropoliach w Gdańsku: Cmentarzu Centralnym „Srebrzysko”, Cmentarzu Łostowickim, Garnizonowym, Oliwskim, Cmentarzu św. Jadwigi w Nowym Porcie, Cmentarzu na Oruni, na Krakowcu, w Brętowie, na Cmentarzu Salvator na Chełmie, w Straszynie i na cmentarzach w Pruszczu Gdańskim.

Fot. Łukasz Wajszczyk

W gronie osób, które zbierały datki do skarbonek znaleźli się uczniowie z niemal 50 szkół oraz znane osoby z życia publicznego. Wśród kwestujących byli m.in. wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, europosłanka Magdalena Adamowicz, posłanka Małgorzata Chmiel, członikini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska, Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, wiceprezydentka Monika Chabior, gdańscy radni Andrzej Kowalczys i Emilia Lodzińska, piłkarze Lechii Gdańsk Michał Nalepa, Rafał Pietrzak i Michał Buchalik, olimpijczyk Piotr Myszka, pięściarz Dariusz Michalczewski, spikerzy Wojciech Kuchta i Marcin Gałek, aktor Tomasz Ciachorowski, perkusista zespołu Lipali Łukasz Jeleniewski, dziennikarki Agnieszka Oszczyk i Magda Szpiner.

Fot. Łukasz Wajszczyk

Dzięki otwartym sercom naszych darczyńców – osób odwiedzających groby swoich bliskich – a także nieocenionemu zaangażowaniu wolontariuszy, udało nam się zebrać 205 000. To więcej niż w 2021 roku, który przyniósł 179 700 zł. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na zakup agregatu prądotwórczego dla Hospicjum Dutkiewicza i wsparcie jego bieżącej działalności – nie ukrywamy bowiem, że obecne podwyżki rachunków mocno nas doświadczyły, a utrzymanie wysokiego poziomu całościowej opieki, która zawsze będzie naszym priorytetem, staje się sporym wyzwaniem.

Fundacja Hospicyjna

Poprzedni artykuł

Girls Do Engineering. Startuje kolejna edycja programu dla dziewcząt!

Następny artykuł

Minimalizm w stylu kwitnącej wiśni

powiązane artykuły
Total
0
Share