Girls Do Engineering. Startuje kolejna edycja programu dla dziewcząt!

Zachęcenie dziewcząt ze szkół średnich na terenie Trójmiasta do wybrania ścieżki zawodowej w branży technologicznej to cel programu Girls Do Engineering. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog we współpracy z Amazon Development Center Poland.

Zgłoszenia do Girls Do Engineering przyjmowane są do 13 listopada, tegoroczna edycja będzie trwała do stycznia 2023 r. W ramach programu odbędzie się wiele działań aktywizujących dziewczęta do pracy w obszarach związanych z IT:

  • cykl czterech warsztatów rozwijających umiejętności programistyczne, myślenie projektowe, a także umiejętności miękkie, takie jak kreatywność, komunikacja, praca w grupie;
  • sesje mentoringowe z inżynierkami i inżynierami z branży technologicznej; 
  • pracę zespołową nad prototypem aplikacji; 
  • wizyty studyjne w Amazon Development Center Poland.

Podczas trwania Programu jego uczestniczki będą miały zapewnione wsparcie trenerek i trenerów, które pomoże im w podejmowaniu świadomych wyborów dotyczących kariery zawodowej, wzmocni ich poczucie własnej wartości oraz zachęci do samorozwoju. Zwieńczeniem edycji będzie Gala Finałowa, podczas której uczestniczki przedstawią efekty swojej pracy. Absolwentki programu otrzymają nagrody pieniężne do wykorzystania na cele edukacyjne.

Inżynieria jest interesująca, stymuluje intelektualnie, daje poczucie mocy, którego dziewczynom potrzeba – mówi Ewa Kolczyk, Senior Software Development Manager w Centrum Rozwoju Technologii Amazon. – Co więcej, w inżynierii najlepiej sprawdzają się zespoły różnorodne. Amazon wierzy w potencjał kobiet, dlatego nieustannie zachęca je do zawodowego rozwoju w branży IT. Program Girls Do Engineering jest idealnym przykładem tego typu działań.

Aplikacja do Girls Do Engineering jest możliwa do 13 listopada. Szczegóły Programu oraz formularz rekrutacyjny znajdują się na stronie Girls Do Engineering

Dodatkowe informacje o rekrutacji

Udział w programie Girls Do Engineering jest bezpłatny, lecz liczba miejsc w projekcie jest ograniczona. Pierwszeństwo mają osoby w trudnej sytuacji życiowej, których rozwój jest ograniczany przez czynniki, na które nie mają one wpływu (np. brak wsparcia otoczenia, ciężkie warunki materialne).

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Sopotu, Prezydent Miasta Gdyni, Prezydent Miasta Gdańsk oraz GovTech

O Organizatorach

Amazon Development Center Poland z siedzibą w Gdańsku zatrudnia zespoły programistów i programistek pracujące nad nowymi technologiami udoskonalającymi korzystanie z usług i produktów Amazon. Badacze i badaczki koncentrują się na technologiach takich jak Text-to-Speech i Natural Language Understanding, aby wymyślać, ulepszać i rozwijać światowej klasy oprogramowanie. Amazon Development Center Poland prowadzi system staży i angażuje się w liczne działania promujące rozwój umiejętności technologicznych i IT.

Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog działa od 2016 r., wspierając i poprawiając jakość oraz efektywność systemu edukacji. Zajmuje się upowszechnianiem edukacji medialnej i cyfrowej, nowych technologii i innowacyjnych metod w podejściu do edukacji, a także wspieraniem nauczycieli i nauczycielek w ich codziennych wyzwaniach. Cyfrowy Dialog organizuje szkolenia, warsztaty, seminaria i konferencje dotyczące programowania, wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w edukacji dzieci i dorosłych, a także opracowuje i publikuje ogólnodostępne materiały dydaktyczne. 

źródło: materiały prasowe

Poprzedni artykuł

Smart City. Jak budować inteligentne miasto?

Następny artykuł

Fundacja Hospicyjna z kolejnym rekordem!

powiązane artykuły
Total
0
Share