Nowa fabryka chipów w Polsce! Powstanie w okolicach Gdańska!

Na 400-hektarowej działce, przy autostradzie A1 – w okolicy węzła Rusocin powstanie fabryka półprzewodników – informuje portal trójmiasto.pl. Kto wybuduje tytułowy zakład…?

Pierwszy tego rodzaju zakład w Polsce wybuduje Intel. Fabryka będzie ulokowana w Miękini na Dolnym Śląsku – nieopodal Wrocławia. Kolejną lokalizacją fabryki chipów będzie Gdańsk, a mówiąc ściślej – jego bliskie okolice. Jak informuje Robert Kiewlicz na łamach portalu trójmiasto.pl – lokalizacja tytułowego zakładu dotyczy Parku Przemysłowego Semicon. Wszystko wskazuje na to, że na terenie tego właśnie parku powstanie fabryka chipów. Kto zainwestuje w zakład położony nieopodal węzła Rusocin…? Negocjacje w tej sprawie trwają, prowadzi je Invest In Pomerania. Nieoficjalnie wiadomo, że ową inwestycją są zainteresowani Azjaci.

Rozmowy z potencjalnymi inwestorami już trwają. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, Gdańsk odwiedziły już delegacje z Korei i Japonii, a niedługo z ofertą ma się zapoznać koncern z Tajwanu – czytamy na łamach wspomnianego artykułu.

Poprzedni artykuł

Blisko 90 milionów złotych na staże, szkolenia i... własny biznes!

Następny artykuł

Pracownicy pomorskich firm niosą wsparcie dla dzieci

powiązane artykuły
Total
0
Share