Marka z Belfastu rozwija się w Mieście Neptuna. Nowa siedziba i nowe plany!

Firma IT rodem z Belfastu otworzyła biuro w Mieście Neptuna. Marka z Wysp Brytyjskich potwierdza strategiczną rolę tej inwestycji i zwraca uwagę na rozwój przedsiębiorstwa. Gdzie znajduje się nowe biuro firmy Kainos? Jakie plany ma tytułowe przedsiębiorstwo?

Tytułowa marka jest dostawcą usług IT – specjalizuje się w trzech obszarach: Digital Services, Workday Services oraz Workday Products. Inżynierowie działający na terenie Polski tworzą rozwiązania dla brytyjskiej służby zdrowia, administracji publicznej oraz klientów komercyjnych w Europie i Ameryce Północnej. Marka z Belfastu wdraża między innymi rozwiązania ERP dla klientów takich jak Games czy Netflix. Z narzędzi oraz aplikacji tworzonych przez specjalistów z gdańskiego oddziału wspomnianej firmy korzystają między innymi brytyjscy pacjenci oraz pracownicy administracji publicznej.

Nasz polski zespół od 15 lat jest jednym z fundamentów rozwoju Kainos. Biuro w Gdańsku rośnie razem z całą organizacją. Mamy tu ludzi, którzy piszą historię tej firmy. Spotkałem się tu zarówno z młodymi ludźmi, którzy dołączyli do nas w ramach naszych akademii oraz ze starymi znajomymi, z którymi mam przyjemność współpracować od kilkunastu lat. To świetni ludzie i wysokiej klasy eksperci. Bez nich sukces Kainos na świecie nie byłby możliwy. Nowe biuro jest tylko częścią naszej inwestycji. Równie istotny jest rozwój kompetencji, między innymi w obszarze sztucznej inteligencji. Dlatego cieszę się, że mogłem tu porozmawiać z przedstawicielami gdańskich uczelni i instytucji o tym, jak etycznie i bezpiecznie wykorzystywać potencjał sztucznej inteligencji.

Russel Sloan – Prezes Zarządu Kainos

Siedziba gdańskiego biura marki Kainos znajduje się na 8. piętrze biurowca Tryton Business House. Nowa siedziba jest nieco mniejsza od poprzedniej, a wszystko w związku z przejściem na model hybrydowy. W nowej przestrzeni wykorzystano nowoczesne materiały i technologie – to w myśl dążenia do osiągnięcia neutralności węglowej do 2025 roku – owa strategia jest jednym z celów wspomnianej firmy. W tym miejscu warto dodać, że jedną z zasad tworzenia oprogramowania w Kainos jest uwzględnianie jego wpływu na środowisko. Oczywiście nie jest to jedyny cel przedsiębiorstwa.

Plan naszego rozwoju zakłada, że do 2025 roku w Kainos na całym świecie będzie procować ponad 4000 osób. Moim marzeniem jest, żeby zespół w Gdańsku, ze swoim zaangażowaniem i kompetencjami, rósł co najmniej tak szybko jak reszta organizacji. I coś mi mówi, że dzięki współpracy z lokalnymi partnerami, ten plan uda się zrealizować z nawiązką.

Russel Sloan – Prezes Zarządu Kainos
Poprzedni artykuł

Absolwent gdyńskiego liceum współtwórcą nowego ChatGPT!

Następny artykuł

Gdańsk: Nowa inwestycja

powiązane artykuły
Total
0
Share