Męska cera w zimne dni. W jaki sposób ją pielęgnować?

Zabiegi pielęgnacyjne twarzy to nie tylko domena kobiet. Delikatna skóra twarzy wymaga odpowiedniej pielęgnacji bez względu na płeć. Zwłaszcza w okresie zimowym…

Cera kobiet i mężczyzn jest różna, ale na każdy z jej rodzajów wpływa negatywnie silny wiatr i ostry mróz. Skóra twarzy na skutek ich działania staje się podrażniona i przesuszona. Aby uniknąć podrażnień oraz przebarwień – warto wyposażyć się w odpowiedni zestaw kosmetyków. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów przeznaczonych do ochrony i pielęgnacji męskiej skóry twarzy. Które z nich mogą przydać się facetom w porze zimowej?

Zacznijmy od zabiegów oczyszczających, które powinny być uskuteczniane właściwie bez względu na porę roku. Wielu mężczyzn ogranicza się zaledwie do wody – no, ewentualnie do wody z mydłem, a to spory błąd, ponieważ tak uproszczony zabieg może nie wystarczyć. Wypryski, zaskórniki, pieczenie – to tylko część negatywnych konsekwencji, które mogą spotkać panów zaniedbujących skórę twarzy. Warto wybrać się do sklepu z kosmetykami i zakupić produkt dedykowany do męskiej cery. Może to być żel, pianka, a nawet emulsja. Wybór kosmetyków dla mężczyzn jest bardzo szeroki.

Wypryski, zaskórniki, pieczenie – to tylko część negatywnych konsekwencji, które mogą spotkać panów zaniedbujących skórę twarzy.

A wracając do zimy – podstawą zdrowej i estetycznej cery pozostaje odpowiedni poziom jej nawilżenia. Kremy nawilżające są kluczowe w kwestii uniknięcia przesuszeń i podrażnień, które są dokuczliwe właśnie o tej porze roku. Musimy natomiast pamiętać, że każdy typ cery wymaga innego rodzaju kremu. Aby mieć pewność, jaki produkt będzie dostosowany do konkretnego rodzaju męskiej cery, najlepiej skonsultować się ze specjalistą – dermatologiem lub kosmetologiem. Regularne stosowanie kremu nawilżającego w okresie zimy z pewnością zrobi pozytywną różnicę.

Co jeśli mężczyzna posiada zarost? To jedno z najczęstszych pytań w tym zakresie tematycznym. W tej sytuacji eksperci radzą zakup kilku dodatkowych produktów. W sklepach kosmetycznych, a nawet w salonach barberskich dostępne są dedykowane olejki oraz kremy, które warto zastosować przed goleniem. Ich zadaniem jest zmiękczenie zarostu, a tym samym – ograniczenie występowania potencjalnych podrażnień. Po goleniu warto pamiętać o balsamie, który złagodzi cały proces i zadziała antybakteryjnie.

Pielęgnacja brody w porze zimowej wymaga czasu oraz odpowiednich preparatów. Specjaliści zalecają stosowanie wosków, olejków oraz kremów do zarostu.

Jeśli mężczyzna pozostaje dumnym posiadaczem bujnej brody – warto, aby zadbał o jej stan przede wszystkim przy niskich temperaturach. Pielęgnacja brody w porze jesienno-zimowej wymaga czasu oraz odpowiednich preparatów. Specjaliści zalecają stosowanie wosków, olejków oraz kremów do zarostu. Ich systematyczne używanie zmiękczy brodę, ułatwi jej układanie, a także zachwyci wyjątkowym zapachem, który z pewnością nie umknie uwadze kobiet.

Poprzedni artykuł

Poznaliśmy laureata nagrody im. Pawła Adamowicza

Następny artykuł

Na podbój Meksyku, czyli pomorskie na światowych rynkach

powiązane artykuły
Total
0
Share