Mural Solidarności z Ukrainą

Mural solidarności z Ukrainą został ukończony. Możecie go oglądać na ścianie bloku przy ulicy Chłopskiej 34 w Gdańsku. Dzieło zaprojektował Jakub Sobczak, a za realizację odpowiedzialna jest ekipa z WakeUpTime.

Tempo przygotowania muralu było iście rekordowe. Realizacja trwała zaledwie dwa dni. Na uwagę zasługują także gabaryty – mural zajął całą wysokość ściany pięciokondygnacyjnego bloku. Przedstawia on artystyczną wizję herbu Ukrainy. Oryginalny herb z 1918 roku przedstawia trójząb – symbol suwerenności. Trójmiejski projekt nawiązuje do oryginału, choć kluczowe w interpretacji pozostaje przedstawienie wizerunku ptaka, który niesie pokój.

Za pomysł i realizację muralu odpowiedzialny jest Marcin Budziński z WakeUpTime – studia projektowego, założonego przez niezależnych projektantów z Trójmiasta: Mateusza Hanusa i wspomnianego Marcina Budzińskiego. W ciągu dziesięciu lat działalności studio wykonało kilkaset projektów z dziedziny druku, identyfikacji wizualnej, architektury wnętrz, projektowania mebli i stron internetowych.

Poprzedni artykuł

Nowe szlaki kulinarne 3miasta

Następny artykuł

Dlaczego warto inwestować na Pomorzu?

powiązane artykuły
Total
0
Share