Nowy festiwal w Gdańsku! Na scenie popularni artyści

To będzie dwudniowe święto muzyki z udziałem zagranicznych i polskich artystów. Na 3 scenach wystąpi łącznie 30 artystów. Dzięki zamkniętej przestrzeni hali Amber Expo nie trzeba będzie przejmować się warunkami pogodowymi. W pierwszej edycji festiwalu Inside Seaside w Gdańsku będzie mogło uczestniczyć nawet 15 tysięcy osób.

Wydarzenie odbędzie się w specjalnie na tę okazję zaadaptowanych halach AmberExpo, w których w komfortowych warunkach podczas dwóch dni, na trzech scenach wystąpi czołówka polskiej i światowej sceny elektronicznej, rockowej i jazzowej. Ale to nie wszystko: uczestniczki i uczestnicy festiwalu będą mogli rozgościć się w kinie, zatańczyć podczas silent disco, a do tego wziąć udział w spotkaniach i dyskusjach.

Inside Seaside organizuje Agencja Live, a festiwal współtworzy ekipa Radia 357. Całość odbędzie się w Gdańsku, który jest w stanie pomieścić w sobie wiele kultur, tradycji, historii i połączyć je w nową jakość.

Znamy pierwszych artystów!

Świeżo po wydaniu swojego czwartego albumu „Dead Club City” na Inside Seaside przyjedzie rockowy kwintet Nothing But Thieves. Drugim headlinerem, który zagra na Gdańsk Stage będzie Tom Odell, który minimalistyczne piosenki z ostatniego płyty „Best Day Of My Life” zaprezentuje w koncertowej odsłonie. Do Gdańska zawita czołówka współczesnej sceny post-punkowej: kontestacyjni Sleaford Mods, których koncerty pozbawione wszelkich ornamentów są niezwykłym muzycznym doświadczeniem, oraz Shame. Obie grupy wystąpią z materiałem ze swoich tegorocznych wydawnictw.

materiały prasowe

W niezwykłej przestrzeni Theatre Stage wystąpi Nils Frahm, który niekonwencjonalnie łączy muzykę klasyczną z elektroniką, a także Bartek Wąsik, który wykona utwory zespołu Radiohead. Inside Seaside stawia na młode twarze docenione przez publiczność, które na polskiej scenie są coraz bardziej rozpoznawalne: na festiwalu zagrają Dawid Tyszkowski oraz Kaśka Sochacka, laureaci plebiscytu „Sanki”.

Gitarową część programu dopełnią Brytyjczycy z Black Honey, a także reaktywowany w tym roku Kim Nowak braci Waglewskich. Powiew znad morza na zapewni jeden z najsłynniejszych polskich pianistów, Leszek Możdżer. Wisienką na torcie będzie reaktywacja zespołu Kury, który wykona w całości „P.O.L.O.V.I.R.U.S.” – kultowy album nagrany ćwierć wieku temu jako muzyczny pastisz na Polskę doby lat 90. Grupa wystąpi w składzie, w którym nagrali płytę: Tymon Tymański, Piotr Pawlak, Jerzy Mazzoll, Olaf Deriglasoff, Larry Ugwu i Grzegorz Nawrocki.

źródło: materiały prasowe

foto główne: pexels

Poprzedni artykuł

Światowy dostawca usług wiertniczych otwiera biuro w 3mieście!

Następny artykuł

Muzeum Gdańska podsumowało półrocze. Jakie liczby udało się wykręcić?

powiązane artykuły
Total
0
Share