Próchno i rdza. Wyjątkowe wydarzenie dla miłośników żeglarstwa!

Są jedyne w swoim rodzaju i świetnie sprawdzają się w trudnych warunkach pogodowych. Jachty z duszą po raz kolejny zawiną do Gdyni. Miłośnicy klasycznych jednostek o konstrukcjach drewnianych i stalowych będą mogli je podziwiać od 12 do 15 października. Wszystko w ramach tradycyjnego zlotu „Próchno i Rdza”. Trwają zapisy dla chętnych, którzy chcieliby współtworzyć wydarzenie i wziąć w nim czynny udział.

Zlot „Próchno i Rdza” – to wydarzenie co roku przyciąga jak magnes miłośników i właścicieli jachtów z duszą. Ma przypominać o tym, jak wyjątkowe są jednostki o klasycznych konstrukcjach. W końcu to one zapisały wspaniałe karty w historii polskiego żeglarstwa.

15. edycja imprezy potrwa od 12 do 15 października. Załogi spotkają się w Helu. Stamtąd jachty przepłyną do Gdyni. Punktem kulminacyjnym zlotu będzie tradycyjna parada. Odbędzie się ona w sobotę, 14 października. Wszyscy zainteresowani będą mogli podziwiać klasyczne jednostki na wodzie, stojąc na bulwarze Nadmorskim.

Zlot „Próchno i Rdza” to wydarzenie, które ma stałe miejsce w kalendarzu gdyńskich imprez. Cieszę się, że po raz kolejny będziemy gościć piękne jednostki drewniane i stalowe w naszym mieście. To okazja do poznania ich historii i rozmów z żeglarzami. Już teraz serdecznie zapraszam – mówi Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich, którym są bliskie tradycyjne jednostki z duszą. W ubiegłym roku w zlocie uczestniczyło ponad 30 jachtów. Ci, którzy chcieliby współtworzyć wydarzenie i zasilić żeglarską brać, mają na to szansę. Trwają zapisy. Można zgłaszać jednostkę z załogą lub chęć dołączenia do jednej z ekip. Wystarczy wypełnić formularz na stronie próchno-rdza.pl w zakładce „Zgłoś się na zlot”.

źródło: UM Gdynia

Poprzedni artykuł

Znana sieć restauracji otwiera lokal w Trójmieście!

Następny artykuł

Gdyńska rakieta w kosmosie? Kolejna próba jesienią!

powiązane artykuły
Total
0
Share