Rumia: Skandal na finale WOŚP. Jest komentarz przedstawicieli władz miasta!

Mieszkańcy Rumi zapewne nie spodziewali się, że ich miasto w niedzielny wieczór znajdzie się w nagłówkach ogólnopolskich mediów. Wszystko za sprawą skandalu do którego doszło podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy odbył się w lokalnej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Równo o godzinie 20:00, czyli podczas symbolicznego „Światełka do Nieba”, w zadaszonej hali odpalono fajerwerki.

Fajerwerki odpalone przez konferansjera zaczęły strzelać we wszystkie strony – również w kierunku zgromadzonej publiczności oraz osób, które nagrywały kulminacyjny moment wydarzenia. Na jednym z nagrań słychać przerażonych uczestników, widać także jak część osób odwraca się i zakrywa twarz w obawie przed odpalonymi fajerwerkami.

Kliknij i zobacz nagranie

https://x.com/thepolandnews_/status/1751764192032424290?s=20

W poniedziałek na portalu Facebook – Miasto Rumia opublikowało oświadczenie w odniesieniu do zaistniałej sytuacji. Oto jego treść:

Organizatorem finału WOŚP był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi. Urząd Miasta Rumi wezwał w trybie pilnym szefa miejskiego sztabu WOŚP do złożenia wyjaśnień, a organizator został zobowiązany do współpracy ze służbami. W jednostce prowadzona jest szczegółowa kontrola, a osoby odpowiedzialne za przygotowanie tej części programu poniosą konsekwencje. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, jednak taki incydent nigdy nie powinien się wydarzyć.

Przepraszamy za narażenie bezpieczeństwa uczestników wydarzenia. Jest nam bardzo przykro, że ta sytuacja miała miejsce. Mimo wszystko prosimy, aby nie postrzegać całego miejskiego finału WOŚP przez pryzmat tego zdarzenia. W pracę mającego blisko 20-letnie doświadczenie sztabu zaangażowanych było kilkudziesięciu wolontariuszy, którzy kwestowali od samego rana, a setki mieszkańców zdecydowało się wesprzeć szczytny cel, jakim jest zakup przez Fundację sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Miasto Rumia na portalu Facebook.

Kilka godzin później swoje oświadczenie opublikował także Rumski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W tekście opublikowanym na portalu Facebook czytamy:

Jest nam bardzo przykro i przepraszamy wszystkich z powodu zaistniałej sytuacji. Pragniemy, by to zdarzenie nie przekreśliło udanych 14 lat pracy Sztabu Miejskiego WOŚP w Rumi. Przez ten czas gromadziliśmy oraz nadal gromadzimy ludzi dobrej woli wokół dzieła Jurka Owsiaka. Każdy rumski Finał odbywał się z wielkim zaangażowaniem mieszkańców i wolontariuszy. Ubiegłoroczny Finał był rekordowy. Niewiele brakuje, byśmy łącznie zebrali w Rumi na rzecz WOŚP JEDEN MILION złotych.

Na miejscu przez cały czas była obecna wykwalifikowana służba medyczna. Na szczęście nie odnotowaliśmy, by zgłosił się do niej ktokolwiek poszkodowany. Pomimo, że nikt fizycznie nie ucierpiał, bardzo ubolewamy, że w ogóle doszło do tego wydarzenia. Zamierzamy wyciągnąć wnioski na przyszłość z tego wydarzenia. Jesteśmy na etapie ustalania szczegółowego przebiegu zdarzenia. Szefowa sztabu odpowiada na pytania służb porządkowych.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi/ Facebook

Internauci nie pozostawiają suchej nitki

Pomimo zapewnień ze strony organizatorów, że nikomu nic złego się nie stało – internauci nie pozostawiają na nich suchej nitki. W komentarzach na portalach Facebook oraz X (dawniej Twitter) możemy przeczytać mnóstwo negatywnych opinii. “Piękny pokaz głupoty!”, “Mogło dojść do tragedii” czy “Wstyd na całą Polskę!” – to tylko niektóre z komentarzy internautów opublikowanych pod filmikami z wydarzenia.

Poprzedni artykuł

Pokaźny grant dla gdyńskiej instytucji. Na co zostaną przeznaczone środki?

Następny artykuł

Barometr zawodów. Tych pracowników brakuje na Pomorzu!

powiązane artykuły
Total
0
Share