Ruszył remont jednego z najważniejszych zabytków Gdańska

Rozpoczął się remont Złotej Bramy, jednego z najważniejszych i najbardziej reprezentacyjnych zabytków Gdańska. Prace prowadzone są przez właściciela budynku – Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Wybrzeże. Dofinansowanie remontu pochodzi z dotacji do zabytków przyznanych przez miasto w kwocie 430 000zł

Miejska dotacja dla SARP została przyznana uchwałą Rady Miasta Gdańska z  przeznaczeniem na remont tarasu budynku oraz prace konserwatorskie sklepień nad I kondygnacją i korony murów obwodowych. Jest ono wyrazem zaangażowania miasta w ochronę dziedzictwa kulturowego oraz w tworzenie przyjaznej i estetycznej przestrzeni dla mieszkańców i odwiedzających turystów.

Złota Brama, będąca jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Gdańska, od lat zachwyca turystów i mieszkańców swoim niepowtarzalnym urokiem. Jej znaczenie historyczne i kulturowe sprawia, że jest nieodłączną częścią dziedzictwa miasta – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Remont obiektu jest niezbędny, aby zapewnić mu odpowiednią konserwację i długotrwałe zachowanie dla przyszłych pokoleń.

SARP złożył także wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na dofinansowanie prac dotyczących fundamentów. Niestety wnioskowane środki nie zostały przyznane. Stowarzyszenie odwołało się od decyzji ministra.

źródło: UM Gdańsk

Poprzedni artykuł

Królowa lata jest tylko jedna! Spotkasz ją w Chmielnie...

Następny artykuł

Gdańsk: Ruszył remont historycznego napisu!

powiązane artykuły
Total
0
Share