Stocznia z Gdańska otwiera zakład w Dubaju!

Mowa o stoczni Sunreef Yachts, która zajmuje się produkcją ekskluzywnych katamaranów. Gdańska stocznia otworzy swój pierwszy zakład w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a mówiąc ściślej – w Dubaju.

W odpowiedzi na rosnący popyt z Bliskiego Wschodu, Azji i Australii, Sunreef Yachts otworzy swój pierwszy zagraniczny zakład produkcyjny w Ras Al-Khaimah, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Posiadając już dwie lokalizacje budowy katamaranów w Polsce, firma zdecydowała się na rozszerzenie swoich możliwości przemysłowych o nowy obiekt.

Inwestując łącznie prawie 30 milionów euro, stocznia nabyła teren o powierzchni 65 000 m2, na którym w ciągu najbliższych tygodni ruszy budowa pierwszego budynku o powierzchni 13 000 m2. Stocznia rozpocznie produkcję we wrześniu 2023 roku, zatrudniając początkowo około 50 osób, i będzie w całości poświęcona budowie luksusowych, wykonywanych na zamówienie katamaranów. W ciągu trzech lat zakład powinien zatrudniać do 800 osób.

Sunreef Yachts jest światowym liderem w projektowaniu i konstrukcji w pełni personalizowanych luksusowych katamaranów żaglowych motorowych oraz superjachtów o długości od 40 do ponad 200 stóp. Wyjątkowe wielokadłubowce tworzone są dla klientów ceniących sobie niezrównany komfort żeglugi i dzielność morską. Stocznia Sunreef Yachts założona przez francuskiego biznesmena Francisa Lappa działa od 2002 roku na terenie historycznej Stoczni Gdańskiej. Obecnie firma zatrudnia ponad 900 wykwalifikowanych pracowników produkcyjnych oraz biurowych w tym: projektantów inżynierów techników i serwisantów. Stocznia przygotowuje też nową infrastrukturę w Gdańsku. Dotychczas stocznia zwodowała ponad 160 w pełni spersonalizowanych jachtów które pływają po wodach całego świata.

Poprzedni artykuł

Niezły odlot w Bałtyckim Teatrze Różnorodności!

Następny artykuł

Jak aktywnie spędzić czas w 3mieście? Oto kilka weekendowych propozycji!

powiązane artykuły
Total
0
Share