Co słychać DOBREGO?

Tym pytaniem rozpoczynam sesję mentoringową, rozmowę z klientem, znajomym, a w szczególności z ciocią Jadzią…

Dobrego…?

Zapada cisza. Raz krótsza, raz dłuższa. Widać, że mój rozmówca był przygotowany na inne pytanie. Wyraz jego twarzy zdaje się mówić – nie ponarzekamy?

NIE! Nie ponarzekamy!

Narzekanie, niszczy mózg, a do tego jest zaraźliwe. Badania na Uniwersytecie  Stanforda, potwierdzają, że narzekanie zmniejsza hipokamp, część mózgu odpowiedzialną między innymi za rozwiązywanie problemów, inteligencję i pamięć, zaś badania dr Travisa Bradberry, psychologa, autora bestsellerowej książki “Inteligencja Emocjonalna 2.0”, że nawyk narzekania można przejąć od innych osób.

Masz problem z narzekaniem? Trenuj w sobie “postawę wdzięczności. Kiedy zauważysz, że chcesz narzekać, skup uwagę na czymś, za co jesteś wdzięczny i pomyśl o tym przez chwilę. A najlepiej, codziennie wieczorem zrób listę rzeczy za które jesteś wdzięczny. Używając tej metody sprawisz, że stanie się ona nawykiem, a twój mózg sam przeprogramuje się na pozytywne myślenie.

W biznesie? Marek, o czym ty mówisz?

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornii, zaobserwowali w czasie badań, że u pracowników, którzy codziennie trenowali postawę wdzięczności znacznie poprawił się nastrojów i wzrosła energia. Nie musisz mi wierzyć. Sam sprawdź.

A zatem, co słychać dobrego u Ciebie? Za co dzisiaj jesteś wdzięczny?

Marek Wikiera

Ultratrener mentalny

Poprzedni artykuł

Autoterapia i Duszknieje

Następny artykuł

„WORK LIFE BALANCE”

powiązane artykuły
Total
0
Share