Kupię, sprzedam i wymienię! Pchli Targ na ulicach Gdyni

Pchle Targi już nie przypominają chaotycznej partyzantki na miejskich rogatkach. Od kilku lat są to lokalne, przemyślane i różnorodne inicjatywy umożliwiające nabycie artefaktu i sprzedaż zalegających przedmiotów, które często zasługują na drugie życie. Pchli Targ to również świetna okazja do spotkania sąsiadów i integracji w przyjaznych okolicznościach. Lada moment przekonają się o tym mieszkańcy Gdyni.

Tradycja Pchlich targów coraz śmielej rozgaszcza się w polskiej świadomości. Tak jak Nowy Jork, czy Londyn, tak też Gdynia doczekała się swojego targu. Dzięki staraniom Rady Dzielnicy Śródmieście już 24 kwietnia na Woonerfie odbędzie się pierwszy z cyklu Pchlich Targów na Abrahama. Na odnowionym odcinku ulicy będzie można sprzedać, wymienić i oddać niepotrzebne rzeczy w myśl zasady, że to niepotrzebne jednemu, stanie się skarbem drugiego. Targi mają być też okazją do bliższego poznania sąsiadów, integracji oraz innej formy spędzania wolnego czasu.

Pomysł na pchle targi, to przede wszystkim pomysł na stworzenie miejsca spotkań, na rodzinną imprezę. Spotkamy się w bezpiecznej przestrzeni, bez ruchu samochodowego. Raz w miesiącu, aż do sierpnia Gdynia będzie miała przez kilka godzin swój jedyny deptak — może na tyle się spodoba, że zostanie z nami na dłużej. Zapraszamy! — mówi Łukasz Piesiewicz, pomysłodawca Pchlich Targów na Abrahama i radny dzielnicy Śródmieście.

Organizatorzy zaplanowali pięć odsłon targu (od kwietnia do sierpnia), każda poświęcona innej tematyce. W każdą drugą niedzielę miesiąca (w kwietniu wyjątkowo w czwartą niedzielę) w godzinach od 10:00 do 14:00 warto będzie przejść się na Abrahama i odkryć sąsiedzkie skarby.

Fot. Tomek Kamiński

Aby wystawić się ze swoim stoiskiem podczas targu, należy wcześniej zgłosić mailowo chęć uczestnictwa. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: targ@smr.com.pl (najpóźniej na dwa dni przed wydarzeniem). Wystawienie swojego stoiska jest darmowe. Obowiązuje kaucja — 20 zł za rezerwację stoiska (zwrotna w dniu wydarzenia). W przypadku skorzystania z infrastruktury wystawienniczej (stoły, krzesła, wieszaki) kaucja przekazywana jest na poczet wynajmu sprzętu.

Pchle Targi na Abrahama przeznaczone są jedynie dla prywatnych podmiotów, zgłoszenia profesjonalnych stoisk sprzedażowych nie będą brane pod uwagę.

Wszystkich zainteresowanych Pchlimi Targami na Abrahama zachęcamy do śledzenia informacji w facebookowym wydarzeniu: https://fb.me/e/1sK2F0uXD (@PchleTargiNaAbrahama).

Kalendarium:

  • 24.04. – Rowery — akcesoria, rowery, warsztat rowerowy, zbiórka rowerów dla uchodźców
  • 8.05. – Ubrania — dodatki, ubrania, można wymieniać, można sprzedawać
  • 12.06 – Sztuka — starocie, twórczość własna, twórczość lokalnych artystów
  • 10.07. – Rośliny — wymiana, sprzedaż roślin doniczkowych
  • 14.08. – Działka — przetwory, owoce, warzywa
  • 14.08. – Dziecięcy Pchli Targ — wszystkie rzeczy dla dzieci (zabawki, ubrania, podręczniki)
Poprzedni artykuł

Zmiany w sercu Gdańska. W planach kolejna inwestycja

Następny artykuł

Podniebne podróże i kolej na rekord

powiązane artykuły
Total
0
Share