Lifting w Galerii Bałtyckiej

Zanosi się na kilka sporych zmian w Galerii Bałtyckiej. Modernizacja będzie dotyczyć przede wszystkim strefy gastro, ale w samym centrum pojawi się również kilkanaście nowych stref relaksu, strefa dla dzieci oraz system informujący o zajętości miejsc parkingowych. Prace zostały już rozpoczęte, a koszt inwestycji wyniesie 4,5 miliona euro.

We wspomnianej strefie gastronomicznej remont już trwa. Poprawi się poziom akustyki, zajdą zmiany w oprawie świetlnej oraz pojawią się nowe kanapy, stoliki i hokery. Kanapy zostaną oddzielone ciankami ze szkła dymionego. Wymieniona zostanie także posadzka, zwiększy się liczba lamp, a przy stolikach pojawią się gniazda USB oraz elektryczne. Prace remontowe trwają głównie w nocy, a ich zakończenie zaplanowano na kwiecień.

W ramach modernizacji odświeżone zostaną również pasaże, strefy relaksu oraz korytarze prowadzące do toalet. Zmieni się także design, a to za sprawą nowej kolorystyki w postaci grafik oraz tapet. Inwestycja obejmuje ponadto wymianę posadzki na której pojawią się m.in. włoskie płytki we wzorach drewna i marmuru. Każda strefa relaksu, a powstanie ich w sumie 15 – 10 dużych i 5 mniejszych – będzie różniła się wystrojem. 

Zmiany dotkną również poziomu -1. W otoczeniu figur zwierząt ulokowany zostanie autobusik z motywem pirackim, a w jego wnętrzu gry oraz ekran telewizyjny na którym będą wyświetlać się bajki dla naszych najmłodszych. A skoro o wątkach motoryzacyjnych – warto dodać, iż nowe oznaczenie strefowe zyska parking. Nowością będzie wprowadzenie systemu informującego o liczbie wolnych miejsc oraz naprowadzającego na miejsca parkingowe. Odnowione zostaną także miejsca specjalne. Koniec remontu planowany jest na 31 sierpnia.

Poprzedni artykuł

Esotiq&Henderson i pełna autonomia

Następny artykuł

Nowe szlaki kulinarne 3miasta

powiązane artykuły
Total
0
Share