Wiemy kto zostanie nowym dyrektorem gdańskiego ZOO!

Rozstrzygnięto konkurs na stanowisko dyrektora Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. Z czterech kandydatów, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu, komisja jednogłośnie zarekomendowała na to stanowisko dotychczasową zastępczynię Michała Targowskiego – Emilię Salach.

Konkurs ogłoszono po decyzji Michała Targowskiego, dyrektora GOZ o odejściu na emeryturę po ponad 30 latach pełnienia obowiązków szefa ogrodu. Oprócz podstawowych kwalifikacji takich ja wykształcenie wyższe, znajomość przepisów prawa w tematyce zwierząt, doświadczenia w zarządzaniu itp. od kandydata oczekiwano opracowania koncepcji rozwoju Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego i umiejętności poruszania się w specyfice dotyczącej dobrostanu zwierząt egzotycznych.

Pracę komisji zakończyła decyzja Aleksandry Dulkiewicz, prezydent Gdańska o powierzeniu obowiązków rekomendowanej przez komisję dotychczasowej zastępczyni dyrektora Michała Targowskiego – Emilii Salach.

 Na decyzję komisji rekrutacyjnej wpływ miały nie tylko umiejętności i doświadczenie nowej pani dyrektor. Z dużym uznaniem spotykała się przede wszystkim, zaprezentowana przez kandydatkę koncepcja rozwoju Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. To kompleksowa wizja, uwzględniająca walory i potencjał tego wyjątkowego miejsca i co bardzo ważne, zakłada też optymalne wykorzystanie wiedzy i umiejętności pracowników zoo. Włączenie załogi w proces realizacji planu rozwoju gdańskiej placówki to według jej nowej szefowej jeden z kluczowych elementów, umożliwiających osiągnięcie zamierzonego celu – mówi Piotr Kryszewski, zastępca prezydenta ds. usług komunalnych. – To wielka miłośniczka zwierząt i oddana sprawom naszego miasta profesjonalistka. Nie mam wątpliwości, że ma odpowiednie kompetencje, aby pełnić tę zaszczytną funkcję – podkreśla Piotr Kryszewski, zastępca prezydenta ds. usług komunalnych.

Wygrana pani Emilii mnie bardzo cieszy, gdyż jest moją zastępczynią od ponad 4 lat – mówi Michał Targowski. – Emilia jest nasza i już sprawdzona  w tak zwanych bojach. Potrafi poruszać się w  specyficznym zoologicznym światku, można powiedzieć, że poznała go od podszewki, a pracując w ZOO od 6 lat uczestniczyła w wielu spotkaniach, konsultacjach, kontrolach więc z tego wyboru jestem zadowolony i spokojny o przyszłość ogrodu wróżąc mu rozwój, czego bardzo sobie życzę – dodaje Targowski.

Emilia Salach jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego na wydziale nauk politycznych. Ukończyła dwie specjalizacje oraz studiowała podyplomowo dziennikarstwo, a obecnie pisze doktorat z zarządzania. Jest prezesem zarządu Fundacji EMANDI. Od ponad 16 lat pełni funkcje kierownicze w instytucjach publicznych. W swojej pracy zawodowej kierowała m.in. Biurem Prasowym prezydenta Pawła Adamowicza, koordynując prawie 10 lat politykę informacyjną miasta Gdańska. Była też dyrektorem biura posła do Parlamentu Europejskiego – Krzysztofa Hołowczyca, naczelnikiem Wydziału Komunikacji i Promocji w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, była też dziennikarzem w Gazecie Wyborczej Trójmiasto. Koordynowała różnorodne projekty m.in. podczas EURO 2012 czy najważniejszych dla miasta inwestycji.

Emilia Salach, od 2017 roku pracuje w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym, a od 2019 r. jest zastępcą dyrektora odpowiedzialną za pracę działów: edukacji, marketingu, zaopatrzenia, zieleni, administracji, technicznego. Od 2021 r. ma nadzór nad pracą gdańskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt „Promyk”. Jest członkiem Rady Dyrektorów Polskich Ogrodów Zoologicznych i Akwariów, uczestniczyła w obradach EAZA.

źródło: UM Gdańsk

Poprzedni artykuł

Gdańsk: W weekend sporo utrudnień na drogach!

Następny artykuł

Dostawca nowoczesnych technologii inwestuje w Słupsku!

powiązane artykuły
Total
0
Share